آبرسانی به 200 روستا تنها با یک تانکر
200 روستای خاش در سیستان و بلوچستان فقط با یک تانکر آبرسانی می‌شود که آن هم فرسوده است و این مسأله می‌طلبد حداقل دو تا سه تانکر جدید به این امر اختصاص یابد.
به گزارش ایسنا، «علی کرد» نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح آب در منطقه خاش از پروژه‌های ملی است که هنوز به آن توجه نشده و روستاهای زیادی در این منطقه از داشتن آب آشامیدنی محروم است. در زمینه آبرسانی به شهر خاش خوب عمل نشده و این موضوع در بحث تأمین اعتبارات ملموس بوده است.
کرد ادامه داد: در نظر داریم با کمک دستگاه‌های اجرایی با اضافه کردن چاه‌های آب به مدار شبکه آبرسانی خاش مشکل آب شرب این شهر و حاشیه آن برطرف شود. این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات مردم تبعات خشکسالی در منطقه است زیرا به سبب ۲ دهه خشکسالی طوفان‌های شن سال‌هاست که در سیستان و بلوچستان جولان می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه در بسیاری از نقاط استان آبرسانی به‌صورت سیار انجام می‌شود، تصریح کرد: رفع مشکلات و نیازهای روستاییان و عشایر باید در اولویت قرار گیرد. در این راستا باید بحث تولید توأم با اشتغال و ماندگاری مردم در روستاها جدی گرفته شود. سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی است که به دلیل خشکسالی های پیاپی و تحقق نیافتن حقابه هیرمند ازسوی افغانستان با مشکلاتی برای تأمین آب شرب شهرها و بویژه روستاها مواجه شده است.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7006/20/502334/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر