آستان قدس و بنگاه‌های نیروهای مسلح مکلف به پرداخت مالیات شدند


یکی از مصوبات مهم روزگذشته مجلس مکلف شدن آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح به پرداخت مالیات بود.بدین ترتیب نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح روزشنبه و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۸، در مصوبه‌ای آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح را موظف به پرداخت مالیات کردند.
براین اساس در راستای تحقق ماده (۷۸) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و در جهت اجرای اصل سی‌ام قانون اساسی، آستان قدس رضوی و آن دسته از مؤسسات و بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات یا نحوه تسویه آن را دارند، موظفند نسبت به واریز مالیات خود به خزانه اقدام کنند.
نمایندگان همچنین مصوبه‌ای دیگر را به تصویب رساندند که براساس آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف است 10 ‌درصد بهای بلیت اجراهای صحنه‌ای (کنسرت) در تهران و کلانشهرها را أخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. همچنین درآمد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مربوط به خدمات آموزشی و فرهنگی، خدمات مشاوره و درآمدهای حاصل از صدور، تعویض و تمدید گواهینامه‌های مهارت اختصاصی تلقی می‌شود و پس از تخصیص توسط سازمان برنامه و بودجه کشور قابل هزینه است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7006/1/502388/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر