گزارشی از ماجرای توقیف خودرو مربی استقلال و واکنش پلیس راهور تهران

تست الکل از فرهاد مجیدی خبرساز شدفرهاد مجیدی پنجشنبه شب بعد از بازگشت کاروان استقلال از اهواز و بازی با فولاد خوزستان، از فرودگاه مهرآباد به سمت منزلش در حرکت بود که با ایست پلیس راهور ناجا متوقف می‌شود. مأموران از مجیدی درخواست تست الکل می‌کنند که مربی استقلال مانع این کار شد. پس از آن مجیدی اقدام به فیلمبرداری از صحبت‌ها و برخورد پلیس کرد و موجب شد تا درگیری لفظی بین او و مأمور پلیس به وجود آید. او با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرامش، ماجرا را این گونه شرح داد: «در یکی از اتوبان‌های تهران به سمت منزلم در حرکت بودم که با ایست پلیس راهور توقف کردم. مأمور مربوطه در کمال بی‌ادبی و توهین، از من درخواست تست الکل کرد! وقتی گفتم من از اهواز و فرودگاه آمدم نه میهمانی و فهمید که من در حال فیلم گرفتن از ادبیات نامناسبش هستم، با بی ادبی و دروغ گفت سرعت شما زیاد بوده و ماشین را به دلیل سرعت زیاد توقیف کرد. من هم به قانون احترام گذاشتم اما تمامی مکالمات را فیلم گرفتم تا برای برخورد با مأمور خاطی تحویل مراجع مربوطه بدهم.»
مجیدی چند ساعت بعد پست دیگری منتشر کرد. او با انتشار عکسی از سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نوشت: «خیلی خوشحالم رئیس پلیس مردمی پایتخت که حس پدرانه‌ای به مردم تهران دارد، پس از در جریان قرار گرفتن کامل داستان، روز جمعه و در اولین فرصت وارد موضوع شد و حرف‌های من و مأمور مربوطه را شنید. از پیگیری، دلسوزی و سرعت عمل سردار رحیمی ممنونم.» فرهاد مجیدی اعلام داشت که با مساعدت سردار رحیمی مشکلش حل و خودرواش آزاد شده است. پس از این اتفاقات، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز به این موضوع واکنش نشان داد. سردار محمدرضا مهماندار درخصوص برخورد مأمور پلیس راهور با فرهاد مجیدی اظهار کرد: «بنده فیلم استوری مجیدی را در اینستاگرام دیدم و برخورد مأمور ما کاملاً درست بوده است.» او تأکید کرد: «اینکه کسی تصور کند چون چهره یا بازیکن فوتبال یا هنرپیشه است و یا مقامی دارد با بقیه افراد جامعه تفاوت دارد و نباید مقررات را اجرا کند، ایراد بسیار بزرگی است. پلیس اگر از فردی تست می‌گیرد؛ آن فرد اگر مشکلی ندارد چرا باید در برابر تست دادن مقاومت کند! بررسی‌های بیشتری درخصوص سرعت غیرمجاز و دلیل تست ندادن وی انجام خواهیم داد.»
در ادامه سردار حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه دستگاه‌های ثبت سرعت پلیس، سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت را ثبت کردند، افزود: «مجیدی حق نداشت که با دوربین تلفن همراه خود عمل پلیس را زیر سؤال ببرد، چرا که افسر پلیس وظیفه خود را انجام داده است. بهتر بود که او به جای اینکه فیلم را در فضای مجازی منتشر و فضا را ملتهب کند، به ما مراجعه کرده و پس از بررسی‌های لازم، به این موضوع رسیدگی می‌شد.»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7011/23/503126/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر