قیمت دیه سال آینده 270 میلیون تومان اعلام شدمعاون اول قوه قضائیه با اشاره به ابلاغ قیمت دیه در سال 98، گفت: دیه یک مرد مسلمان برای ماه‌های غیرحرام در سال آینده 270 میلیون تومان تعیین شد که در ماه‌های حرام 90 میلیون تومان به این مبلغ اضافه می‌‎شود.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دیروز در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی در جمع خبرنگاران افزود: امسال خیلی از مسئولان ذیربط و رئیس کل بیمه مرکزی تقاضا داشتند که این تعیین میزان دیه در جهت تسهیل امور مردم و قرارداد‌هایی که می‌خواهند منعقد کنند هر چه زودتر اعلام شود، بنابراین در جلسه امروز بحث دیه مورد رسیدگی قرار گرفت. البته روز گذشته بنده یک جلسه مقدماتی با حضور 15 نفر از کارشناسان ذیربط داشتم که در جلسه امروز نتیجه آن مطرح شد.
معاون اول قوه قضائیه در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در رابطه با گوشت‌های دپو شده در یکی از گمرکات کشور گفت: در این موضوع قوه قضائیه وارد شد و خود دستگاه‌های دولتی هم ورود کردند، البته وزارتخانه‌های صمت و جهاد و خود گمرک هم باید سریعتر وارد می‌شدند، چون در شرایطی که مردم به این کالا نیاز دارند و جزو ضروریات آنها است باید هر چه سریعتر، ترخیص می‌شد و به دست مردم می‌رسید.
وی افزود: در عین حال، هم قوه قضائیه و هم خود دولت به این موضوع ورود کردند و اکنون بر اساس آنچه که دولت اعلام کرده است در این خصوص مشکلی وجود ندارد.
محسنی اژه‌ای گفت: امیدوار هستیم از این به بعد هم نه تنها برای گوشت بلکه برای سایر کالا‌هایی هم که وارد می‌شود ترتیباتی اتخاذ شود که سریعتر ترخیص شوند، بخصوص آن کالا‌هایی که بر طبق ضوابط و مقررات وارد شده و مورد نیاز مردم است هر چه سریعتر ترخیص شود.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7014/1/503580/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر