دیـــگه چه خبر

 واکنش‌ها به حکم دادگاه قدیانی

خبر اول اینکه، دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی مبنی بر مطالعه و رونویسی از برخی کتاب‌های مرتبط با رهبری در توضیحاتی تأکید کرد: این کار بدسلیقگی و مغایر با اثربخشی و روح فرهنگی کار است. در توضیحات دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای آمده است: انتشار آثار مرتبط با رهبر معظم انقلاب برای آشنایی با رأی و اندیشه و نیز زندگی و سیره اخلاقی و اجتماعی معظم‌له است و به کارگیری آن به عنوان مجازات یک مجرم، بدسلیقگی است. دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب هیچ توصیه‌ای به دادگاه‌ها جهت مطالعه اجباری آثار رهبر انقلاب توسط محکومان ندارد و این کار را مغایر با اثربخشی ‌و روح‌ کار فرهنگی ‌می‌داند.
 رضا امیرخانی نویسنده یکی از آن سه کتاب هم در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «کتاب را به حکم قاضی نمی‌خوانند؛ کتابی درست خوانده می‌شود که مخاطب، آن را انتخاب کند. اگر قرار است کتاب به فهرست مجازات‌های تکمیلی افزوده شود، بهتر است پیش از آن، تغییراتی در قانونِ حقوق مؤلفان و مصنفان انجام پذیرد و در آن پیش‌بینی شود تا از مؤلفان برای این کار اجازه بگیرند...»
گفتنی است، ابوالفضل قدیانی به حکم دادگاه انقلاب بابت توهین به رهبر انقلاب و تبلیغ علیه نظام، به سه ‌سال زندان تعزیری و رونویسی از سه کتاب «حکایت زمستان» از سعید عاکف، «داستان سیستان» (سفرنامه رهبر انقلاب به سیستان ‌و بلوچستان) از رضا امیرخانی و «دشمن‌شناسی» که گردآوری سخنان رهبر انقلاب است، محکوم شده است.
 
آمادگی امریکا برای مقابله با نیروهای تحت حمایت ایران!

خبر دیگر اینکه، همزمان با سفر رئیس جمهوری کشورمان به عراق، وب سایت «دبکافایل» وابسته به نهادهای اطلاعاتی ـ نظامی اسرائیل، در گزارشی اعلام کرده که امریکا نیروهای نظامی بیشتری را از طریق اسرائیل و خاک اردن به عراق می‌فرستد تا با نیروهای وابسته به ایران در نزدیکی مرز سوریه مقابله کنند.به گزارش تابناک، در این گزارش آمده است: نیروهای امریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس و جنوب اروپا بویژه نیروهایی که در پایگاه‌های نظامی موجود در رومانی و بلغارستان حضور دارند، برای حرکت به سوی عراق در آمادگی کامل هستند تا با نیروها و عناصر وابسته به ایران در مرزهای مشترک عراق و سوریه مقابله کنند.

حکم نسرین ستوده به دادگاه تجدید نظر رفته است

دست آخر اینکه،  حکم نسرین ستوده به دادگاه تجدید نظر رفته است. به گزارش فارس،‌ قاضی مقیسه گفت: نسرین ستوده از باب اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب توهین به رهبری ۲ سال حبس محکوم شد. وی افزود: ستوده برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رأی صادره نشد و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7020/3/504472/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر