چه کسی برنده مسابقه شد؟

بچه‌ها از مدت‌ها پیش تصمیم گرفته بودند وقتی مدرسه‌ها تعطیل شد، درست پیش از آغاز سال نو، مسابقه‌ای را بین خودشان برگزار کنند. 4 دوست به اسم‌های علی، پیمان، مجید و امید، دوچرخه سواران ماهری بودند. آنها هرکدام یک دوچرخه داشتند که شبیه دوچرخه دیگر بچه‌ها نبود اما فرق خاصی نمی‌کرد چون بارها با هم تمرین کرده بودند و می‌دانستند از نظر توانایی و امکانات، تمام دوچرخه‌ها یکی است و بنابراین می‌توانند با خیال راحت با هم رقابت کنند. آنها جایزه‌ای برای مسابقه درنظر گرفته بودند. جایزه فقط به نفر اول تعلق می‌گرفت و 3 نفر دیگر باید نیمی از مبلغ عیدی‌های خودشان را روی هم می‌گذاشتند و با هم برای برنده، جایزه‌ای را که او خودش تعیین می‌کرد، می‌خریدند.
بالاخره روز مسابقه فرارسید. بچه‌ها کاملاً آماده بودند چون حسابی تمرین داشتند. آنها به پارک کوچک نزدیک محل زندگی‌شان رفتند تا در پیست دوچرخه سواری با هم مسابقه بدهند. یک نفر را هم به‌عنوان داور با خودشان برده بودند. با سوت داور، مسابقه شروع شد و 4 دوست حرکت کردند. آنها با سرعت رکاب می‌زدند. لابد دوست دارید بدانید کدام‌شان برنده مسابقه شد. این را شما باید بگویید. حسابی هم وقت دارید درباره‌اش فکر کنید. البته ما شما را راهنمایی می‌کنیم و با توجه به راهنمایی‌ها باید حدس بزنید چه کسی اول شده و دوچرخه‌اش چه رنگی است؟
 اولین راهنمایی این است که دوچرخه علی سبز نیست. دومین راهنمایی: دوچرخه قرمز مال پیمان است و اولین یا آخرین دوچرخه‌ای نیست که می‌رسد.
 راهنمایی سوم این است که سومین و چهارمین دوچرخه‌ای که می‌رسد نارنجی نیست.
 راهنمایی چهارم به شما می‌گوید دوچرخه مجید آبی نیست و بعد از پیمان به خط پایان می‌رسد.
 و راهنمایی آخر به این قرار است: دوچرخه امید اولین و آخرین دوچرخه‌ای نیست که می‌رسد و آبی هم نیست.

جواب داستان معمایی «حادثه عجیب در خانه تکانی»
هفته پیش خواندیم که مانی بالای نردبان بلند رفت تا شیشه‌های ساختمان را تمیز کند. او ناگهان از بالای نردبان افتاد اما هیچ آسیبی ندید و حتی دردش نگرفت. خواسته بودیم بگویید چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟ جواب این است که مانی از روی پله اول افتاده بود. بله، ما به شما نگفته بودیم مانی از کجای نردبان افتاده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7021/16/504522/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر