گلایه مردم سوزا از ایجاد کارخانه جدید پرورش میگوشماری از مردم شهر سوزای قشم با در دست داشتن بنرهایی نسبت به سایت پرورش میگو در ساحل این جزیره تجمع اعتراضی برگزار کردند. شهروندان سوزایی که پیش از این نسبت به بوی نامطبوع ناشی از کارخانه‌های فرآوری پیرامون این شهر گلایه کرده بودند، این بار برای ایجاد یک کارخانه دیگر از این دست تجمع اعتراضی برگزار کردند.
یکی از شهروندان سوزایی گفت: این سایت پرورش میگو زمین بزرگی را تصاحب کرده و این اقدام بیشتر به ساحل خواری شبیه است. محل احداث این سایت، روی تپه‌ای است که مورد استفاده گردشگران است و معتقدیم که با ایجاد کمپ باید مورد استفاده همه مردم قرار بگیرد.
«محمد ایرانی»، شهردار سوزا نیز در این باره به ایرنا گفت: بیش از 13 سال است که شهروندان سوزایی با مشکلات ناشی از شرکت‌های فرآوری ماهی در پیرامون شهر دست و پنجه نرم می‌کنند. در طول این سال‌ها مردم بارها به‌صورت مسالمت‌آمیز و از طریق مجاری قانونی نامه نگاری کردند تا مسأله حل شود، اما این اتفاق رخ نداد. علاوه بر آن در نشست‌هایی که پیش از این برگزار شد تصمیم بر این بود که شهر سوزا به سمت رشد امکانات گردشگری حرکت کند که اقدام اخیر مغایر با آن است.
شهردار سوزا اظهار داشت: اکنون با وجود مشکلات قبلی، سایت‌های پرورش و فرآوری ماهی، دوباره مجوز ایجاد سایت پرورش میگو در مکانی به وسعت 3.5 هکتار واقع در حریم شهر سوزا و متصل به آن، توسط سازمان منطقه آزاد قشم صادر شده است.
وی افزود: مردم شهر سوزا با اطلاع از این موضوع در برابر ساختمان شورای اسلامی شهر سوزا تجمع کردند تا از این امر جلوگیری شود. بر این اساس با کارفرمای طرح یاد شده تماس حاصل و مطرح شد که تا زمان رایزنی با سازمان منطقه آزاد قشم جهت جابه‌جایی طرح، از اجرا خودداری کند که موافقت نشد. به همین دلیل مردم به‌صورت خودجوش در محل تجمع کردند و از کارفرما به‌صورت مسالمت‌آمیز خواستند تا ادامه کار را تعطیل کند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7021/20/504550/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر