جشن نوروزگان «خانه تئاتر» در قاب یک قدردانی

«ایران»: نوروزگان، نخستین جشن نوروزی خانه تئاتر با حضور شهردار تهران، مدیرعامل و هیأت مدیره خانه تئاتر، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی و جمع دیگری از مسئولان فرهنگی و شهری و صدها هنرمند تئاتر شامگاه روز 20 اسفند در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
پیش از شروع جشن، مراسم درختکاری با حضور هنرمندان پیشکسوت و هیأت مدیره خانه تئاتر برگزار شد که در آن درخت‌هایی به‌نام هنرمندان پیشکسوت تئاتر همچون اسماعیل خلج و سعید پورصمیمی و... در محوطه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشته شد.
اصغر همت که اجرای این برنامه را بر عهده داشت، بیان کرد: فرهنگ هر ملتی نشأت گرفته از آداب و رسوم آن ملت است. من در طول این شش دهه زندگی‌ام فکر می‌کردم فرهنگ یک ملت غیر قابل تغییر است اما فهمیدم مسائلی هستند که فراموش می‌شوند.
او افزود: هیچ گاه و در هیچ شرایطی نمی‌توانند نوروز را از ما بگیرند، بهار و نوروز فقر و مکنت نمی‌شناسد. ما در فقر هم باشیم نوروز را جشن می‌گیریم. تنها چیزی که ما را زنده نگه می‌دارد امید است.
شهرام گیل آبادی، مدیرعامل خانه تئاتر برای برگزاری این جشن تشکر کرد و آن را حاصل تلاش و به پشتوانه هیأت مدیره خانه تئاتر دانست و از شهردار تهران و همکارانش برای کمک در برپایی این جشن تشکر کرد و افزود: در اردیبهشت تئاتر نیز جشن بزرگی با جمعی دوهزار نفره، به مناسبت هفته تئاتر در برج میلاد خواهیم داشت که در آن نمایش‌های آیینی بیشتری به مردم معرفی خواهد شد.
وی افزود: مسئولان باید قدرشناس هنرمندان، اندیشمندان و نخبگان باشند، شایسته نیست هنرمندان که پیشگامان فکری جامعه هستند در سختی و بی‌سامانی در سیستم کشور زندگی کنند. در ادامه مراسم پیروز حناچی، شهردار تهران دوستی را نشانه همدلی و رشد جامعه خواند و سپس از زحمات کسانی که ساعات گرم خانواده‌ها را به خود اختصاص دادند تشکر کرد و افزود: امیدوارم سال جدید، سالی میمون و سرشار از سلامتی برای همه باشد.
محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر افزود: ما از اینکه بتوانیم از اهالی هنر کارنامه قبولی بگیریم، موجب افتخار است. رویکرد فرهنگی شورای شهر در همین راه حرکت می‌کند با وجود این که راه سختی داریم‌. اگر نگران آلودگی و بی‌نظمی شهرمان هستیم، چکار باید کنیم حال این شهر خوب شود؟ نمی‌شود به این نقطه رسید مگر با زبان هنر.
در بخش بعدی مراسم از پیشکسوتان تئاتر، شهلا ریاحی، سعید پورصمیمی، صدیقه کیانفر، شمسی فضل اللهی، اسماعیل خلج، آزیتا لاچینی، داریوش اسد‌زاده، پری صابری، ژاله علو، مهین میهن، پری امیرحمزه با حضور پیروز حناچی، ایرج راد، بهزاد فراهانی، شهرام کرمی، شهرام گیل آبادی و محمد جواد حق شناس قدردانی شد و از فردوس کاویانی نیز یاد شد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7021/8/504573/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر