رئیسی: در مبارزه با فساد خط قرمزی وجود ندارد
رئیس جدید قوه قضائیه گفت: کار سخنگویی کار لازمی است، اما کافی نیست و در تبیین مسائل قضایی نباید به این نشست‌ها اکتفا شود. البته این به معنای آن نیست که مسئولان قضایی مدام سخنرانی کنند، بلکه باید با اقدامات هنرمندانه، مبانی تصمیم‌ها و اقدام‌های قضایی را برای مردم تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی قوه قضائیه، دو شنبه شب  و ساعاتی پس از معارفه رسمی رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی اولین جلسه کاری را با فراخواندن رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های کل کشور تشکیل داد و در این جلسه که به مدت دو ساعت و نیم ادامه یافت، رئیس دستگاه قضا با تشریح اولویت‌های این قوه، از آغاز یک دوره جدید کار و تلاش شبانه‌روزی برای حل مسائل مردم در بخش قضایی خبر داد.
رئیس قوه قضائیه نگاه تحولی را رویکردی کاملاً انقلابی خواند و با اشاره به برنامه دشمن برای ناامید کردن مردم از طریق ناکارآمد نشان دادن نظام، افزود: امروز مهم‌ترین مؤلفه امنیت ملی، اعتماد مردم به نظام است. هر چه اعتماد عمومی افزایش یابد، امنیت ملی بیشتر خواهد شد و ما مسئولان قضایی، دادستان‌ها، قضات و محاکم در افزایش اعتماد مردم سهم و نقش مؤثر داریم.
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش به مسأله فساد اشاره کرد و گفت: امروز مسأله مبارزه با فساد، خواست جدی و عمومی مردم است و بخش‌های نظارتی قوه قضائیه موظفند ساز و کارهایی را در نظر بگیرند که سلامت دستگاه قضایی تضمین شود.
وی با بیان اینکه در برخورد با فساد خط قرمزی وجود ندارد، گفت: تنها خط قرمز در این خصوص، بی‌استناد سخن گفتن و بی‌استناد عمل کردن، است. من در دوره ریاست سازمان بازرسی کل کشور نیز تأکید داشتم که در پیگیری و نظارت بر عملکرد سازمان‌ها هیچ جا تابلو ورود ممنوع وجود ندارد؛ فقط نباید حرف یا عمل ما غیرمستند باشد، چرا که ما در جایگاه قضاوت قرار داریم و باید کاملاً مستند سخن بگوییم و عمل کنیم.  رئیسی در ادامه خاطرنشان کرد: در قضیه بازداشت‌ها باید از ابتدا با حساسیت و دقت برخورد شود این گونه نباشد که افرادی بازداشت شوند و بعد مشخص شود، نباید بازداشت می‌شدند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7021/3/504619/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر