اخبـــــار
تمام فدراسیون‌ها باید کمیته پیشکسوتان داشته باشند

نشست مسئولان ورزش با پیشکسوتان دیروز در کمیته ملی المپیک برگزار شد. در این مراسم برخی از پیشکسوتان ورزش کشورمان مدال، کاپ و یادبودهای خود را به موزه ملی ورزش اهدا کردند و کمیته ملی المپیک نیز از پیشکسوتان ورزشی رشته‌های مختلف تجلیل کرد. مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در این مراسم گفت: «باید در همه فدراسیون‌ها 15-10 نفر از پیشکسوتان آن رشته جمع شوند و از آنها استفاده شود. قطعاً نتیجه خوبی می‌دهد. ما به فدراسیون‌ها دستور می‌دهیم که کمیته پیشکسوتان را فعال کنند تا از دانش و تجربیات این افراد استفاده شود. در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان، بیمه تکمیلی و مقرری را برای آنها فراهم خواهیم کرد. البته مقرری که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند زیاد نیست ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما متناسب به منابع مالی سعی می‌کنیم مقدار آن را سال به سال افزایش دهیم.» سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز گفت:«پیشکسوتان عضو بزرگ خانواده ورزش هستند، امروز نمی‌توانیم بدون نیم نگاه به گذشته مدعی قهرمانی باشیم. آنها غرور ملی را رقم زده‌اند. وقتی پرچم ایران بالا می‌رود و لبخند بر لب مردم می‌نشیند، به خاطر تلاش این انسان‌هاست. ما میزان مستمری قهرمانان المپین را از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده‌ایم که سال ۹۸ هم این مبلغ افزایش خواهد یافت. وزارت ورزش نیز برنامه جامعی تعریف کرده تا شاهد تحول توجه به المپین‌ها باشیم.»

فغانی: همه ایرانی‌ها توسط نایکی تحریم شده‌اند

علیرضا فغانی در حاشیه کلاس توجیهی داوران و کمک داوران فوتبال ایران پیرامون تحریم خود توسط کمپانی معروف نایکی گفت: «این تحریم به من ختم نمی‌شود و تمام ایرانی‌ها از سوی این کمپانی بایکوت شده‌اند. لباس‌های ما را هم فیفا می‌دهد. وی افزود: «سیستم VAR را چک کرده و اشکالات آن را یافته‌ایم و باید مراحل اجرایی شدن آن را طی کنیم.»

باخت فوتبال ساحلی ایران برابر عمان

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دومین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا برابر عمان با نتیجه ٤ بر ۳ شکست خورد. گل‌های ایران را محمد معصومی زاده (دو بار) و محمد احمدزاده به ثمر رساندند. ایران با 3 امتیاز حاصل از پیروزی برابر عراق به همراه عمان 4 امتیازی به مرحله حذفی صعود کرد.

24 اسفند؛ زمان رسیدگی CAS به پرونده سوپرجام ایران

دیروز گفته شد زمان رسیدگی نهایی CAS (دادگاه عالی ورزش جهان) به پرونده سوپرجام فوتبال ایران، روز 24 اسفند است. استقلال با ارائه مستنداتی، خواستار لغو پیروزی 0-3 پرسپولیس در این مسابقه شده که به سبب به میدان نیامدن آبی‌ها اعلام شد. در روز سرنوشت نمایندگان هر دو باشگاه و فدراسیون فوتبال در سوئیس (مقر CAS ) حضور خواهند یافت.

درگیری در دیدار ستاره‌های پرسپولیس و تیم 98

دیدار دوستانه‌ تیم‌های پیشکسوتان پرسپولیس و ستاره‌های 98 در حالی که در جریان بود و بازی در نیمه دوم ادامه داشت با درگیری برخی از پیشکسوتان نیمه‌کاره ماند. بهروز رهبری‌فرد با بهنام طاهرزاده دیگر پیشکسوت پرسپولیس دچار درگیری لفظی شد که این درگیری بعد از لحظاتی به درگیری فیزیکی تبدیل شد. بعد از این اتفاق پرویز برومند دروازه‌بان تیم ستاره‌های 98 هم با یکی دیگر از بازیکنان کتک‌کاری کرد و بازی به تنش کشیده شد. در حالی که دقایقی تا پایان بازی مانده بود، این بازی نیمه‌کاره ماند و پیشکسوتان با وساطت اطرافیان کنار زمین به رختکن رفته و درگیری را تمام کردند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7021/23/504650/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر