اخـــــــبار
خط تلفن ثابت باید یک ماهه دایر شود

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) مدت زمان دایری هر خط تلفن ثابت را یک ماه اعلام و مخابرات را ملزم کرد که خطوط متقاضیان را ظرف مدت یک ماه نصب کند.
به گزارش مهر، وحید مختاری مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفت: شرکت مخابرات ایران باید حداکثر یک ماه پس از تاریخ درخواست متقاضی خط تلفن ثابت در نواحی شهری، سرویس مشترک را دایر کرده و به وی تحویل دهد.
وی افزود: با توجه به الزامات پروانه‌ای پیش‌بینی شده برای شرکت مخابرات ایران و در راستای تحقق دولت الکترونیک و تسهیل در دسترسی متقاضیان به سرویس تلفن ثابت، سامانه ثبت‌نام اینترنتی تلفن ثابت شرکت مخابرات در سال گذشته راه‌اندازی شده است و در حال حاضر متقاضیان می‌توانند به صورت الکترونیکی برای تلفن ثابت ثبت‌نام کنند.
مختاری گفت: علاوه بر سامانه ثبت‌نام اینترنتی، متقاضیان خط تلفن ثابت در کشور می‌توانند با مراجعه به دفاتر امور مشترکین و دفاتر پیشخوان دولت برای ثبت‌نام سرویس تلفن ثابت و دریافت کد رهگیری اقدام کنند و با استفاده از کد رهگیری وضعیت دایری خط تلفن درخواستی خود را پیگیری کنند.
این مقام مسئول در رگولاتوری افزود: در صورتی که عوامل فروش مخابرات ایران درخواست حضوری متقاضی را برای ثبت سرویس تلفن ثابت نپذیرند، متقاضی می‌تواند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.195cra.ir  یا تماس با سامانه تلفنی رسیدگی به شکایات ۱۹۵، شکایت خود را ثبت کند.

بودجه 9.6 میلیارد دلاری دولت ترامپ
برای تقویت امنیت سایبری

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا از اختصاص بودجه 9.6 میلیارد دلاری برای تقویت امنیت سایبری امریکا در سال 2020 خبر داده است.
به گزارش فارس، یکی از اهداف اختصاص بودجه مذکور، ایجاد نیروی فضایی امریکا به‌عنوان ششمین شاخه از نیروهای مسلح این کشور است.
کاخ سفید امیدوار است که زیرساخت‌های امنیت سایبری خود را هم به همین طریق تقویت کرده و زمینه را برای اجرای مأموریت‌های گسترده‌تر ناسا نیز فراهم کند.
بر اساس برنامه‌ریزی ترامپ، بودجه وزارت دفاع امریکا با افزایش 5 درصدی به 718 میلیارد دلار خواهد رسید. رقم 9.6 میلیارد دلاری مربوط به توسعه امنیت سایبری صرف ارتقای کیفیت شبکه‌های اطلاعاتی و سیستم‌های مرتبط با آن خواهد شد. همچنین ممکن است ساختارهای داخلی ارتش امریکا در این زمینه نیز شاهد تغییراتی باشد.
بخش دیگری از بودجه مذکور به ایجاد یک مرکز فرماندهی نظامی و ایمن‌سازی سایبری آن اختصاص می‌یابد. پیش از این نیروی هوایی ارتش امریکا هزینه ایجاد نیروی فضایی را 13 میلیارد دلار برآورد کرده بود.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7022/6/504770/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر