اخبار
حضور پلیس دوچرخه‌سوار در ۴ منطقه پایتخت

مدیر آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، از توسعه طرح پلیس دوچرخه سوار در بیش از چهار منطقه پایتخت از سال آینده خبر داد. سرگرد سید مسلم موسوی به مهر گفت: در سال ۱۳۹۷ پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با هدف ارتقای فرهنگ عبور و مرور و روان‌سازی ترافیک و انضباط ترافیکی بویژه در معابر پر ترافیک و پرتردد به‌صورت پایلوت اقدام به راه‌اندازی پلیس دوچرخه سوار در برخی از خیابان‌های مناطق ۶ و ۱۲ شهر تهران با همکاری سازمان حمل و نقل شهرداری تهران کرده است. وی با اشاره به هدف پلیس از اجرای این طرح گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اجرای این طرح چند هدف داشته است، اول اینکه کاهش زمان حضور پلیس در برخی از معابر که خیلی ترافیک بالایی دارند مانند محدوده بازار مرکزی شهر تهران؛ دومین عامل اجرای این طرح افزایش قدرت مانوراست، چرا که از ویژگی‌های دوچرخه در حوزه آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی این است که اگر شما دوچرخه را دستت بگیری حکم عابر پیاده‌داری و اگر سوار بر دوچرخه باشی به مانند وسیله نقلیه هستید، یعنی همکاران ما (پلیس‌های دوچرخه سوار) در جاهایی می‌توانند دوچرخه را دست‌شان بگیرند و مانند عابر پیاده از بعضی از مسیرها عبور کنند و خیابان‌های یکطرفه را بدون اینکه تخلفی انجام دهند به سمت مأموریت خود طی کنند.

تحریم‌ها الگوی مصرف معتادان را تغییر داده است

 سردار اسکندر مؤمنی در نشست وزیران شصت و دومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر سازمان‌ملل در وین گفت: امریکا با اعمال تحریم‌ها علیه ایران مانع همکاری بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر شده است. به‌گفته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، امریکا و برخی کشورهای مشخص با اعمال تحریم‌ها علیه ایران مانع همکاری بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر و طرح‌های مشترک با دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل شده‌اند. به گزارش فارس، وی در ادامه افزود: طی سه دهه گذشته 11 هزار تن مواد مخدر توسط ایران کشف شده است. مؤمنی تصریح کرد: تحریم‌ها سبب تغییر الگوی مصرف در میان معتادان، به‌سمت الگوهای پرخطرتر شده است، گفتنی است معضل جهانی مواد مخدر یک مسأله انسانی است نه سیاسی و چالش‌های ناشی از مواد مخدر از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است.

کشف ریل ماشین دودی درشهر ری

عملیات عمرانی شهرداری این‌بار در شهرری، ۴۰ متر از ریل ماشین دودی دوره ناصرالدین شاه قاجار را از زیر خاک بیرون کشید، تا خیابان فداییان اسلام هم در تاریخِ این شهر قدیمی نقش داشته باشد. به گزارش ایسنا، اکنون اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و شهرداری شهرری با پیدا شدن این خط ریل، در حال برنامه‌ریزی برای ساماندهی این مسیر، مرمت ریل و حتی در صورت امکان جابه‌جایی ماشین دودی باقی مانده از آن دوره تاریخی از متروی شهرری به این نقطه هستند تا مسیر جدیدی برای حضور گردشگرانی که شهر ری را با حرم شاه عبدالعظیم، دو گورستان تاریخی، برج طغرل و چشمه علی می‌شناسند، خاطرات خود را دوباره مرور کنند. معصومه پورنظری - شهردار ناحیه یک شهرری می‌گوید: با توجه به اینکه محور فداییان اسلام از محورهای اصلی شهرری است تصمیم گرفته شد تا نسبت به بازسازی پیاده‌روی خیابان فدائیان اسلام اقدام شود، که در همان مراحل ابتدایی کار با کندن کف پیاده‌رو، ریل ماشین دودی مشخص شد و در بازدیدی که شهرداری منطقه ۲۰ نیز از ریل‌ها داشت، تصمیم گرفته شد تا ریل‌ها حفظ شوند و داخل ریل از ماسه پر شود، همچنین ماشین دودی از مترو شهرری به این منطقه منتقل شود.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7023/13/505054/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر