دیـــگه چه خبر
حکم خلع لباس حسن‌آقامیری اجرا شد

 خبر اول اینکه،حسن آقامیری، روحانی سرشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام از اجرای حکم خلع لباس خود خبر داد. به گزارش خبرآنلاین، او نوشت: با تماس دادگاه ویژه‌ روحانیت قم به اجرای احکام دادگاه مراجعه کردم، به نیابت از دادگاه ویژه‌ تهران حکم خلع لباس دائم و دو سال حبس تعلیقی به مدت پنج سال به من ابلاغ شد و در کمال تعجب قاضی اجرای احکام گفت: به ما نیابت دادند تا همین جا حکم رو اجرا کنیم! گفتم یعنی باید الان لباسم رو دربیارم، گفت: بله اینجور به ما نیابت دادند! گفتم ماشین من جلوی در دادسراست میرم و توی ماشین عمامه رو برمی‌دارم گفت: نه همین جا باید لباس روحانیت رو دربیارید! گفتم شما هر چیزی که بهتون نیابت بدند انجام می‌دید؟ خودتون فکر نمی‌کنید که این کار درست هست یا نه؟ گفت: نیابت هر جور باشه عمل می‌کنم من مجبور شدم جلوی چشم مراجعه کنندگان لباسم رو دربیارم و دست بگیرم و از دادگاه خارج بشم!

دفاع نماینده لبنان از ایران در مراکش

خبر دیگر اینکه،نشست بین‌المجالس اسلامی در مراکش در غیاب ایران صحنه رویارویی شرکت‌کنندگان بر سر موضوع ایران بود. از جمله جایی که عبدالله آل الشیخ، رئیس مجلس شورای سعودی و امل القبیسی، رئیس مجلس ملی امارات، اصرار کردند که در بیانیه پایانی، دخالت ایران در سوریه و مسائل جهان عرب و همچنین سه جزیره ایرانی، جای بگیرد. علاوه بر اینکه درخواست کردند بندهای مربوط به اهمیت توافق هسته‌ای ایران و ستایش تلاش‌های ترکیه، ایران و روسیه برای متوقف کردن آتش جنگ در سوریه و محکومیت تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، حذف شود. به گزارش انتخاب، آن طور که «الاخبار» گزارش داده، زمانی که حماده (نماینده لبنان) نسبت به این گونه موضعگیری‌ها اعتراض کرد، آل الشیخ، نماینده عربستان او را خطاب قرار داده و گفت: «آیا تو نماینده لبنان هستی یا ایران؟» در ادامه، مناقشه اوج گرفت و حماده پاسخ داد: «تو به چه حقی اینجا حضور داری در حالی که در کشورتان پارلمان منتخبی ندارید؟!» گفته شده پس از این موضوع میان نماینده عربستان و لبنان درگیری لفظی ایجاد شد و هیأت لبنانی از نشست خارج شد. علاوه بر این، الاخبار نوشته است که هیأت لبنانی نام «رژیم اشغالگر قدس، اسرائیل» را از هر جایی که در بیانیه پایانی به چشم می‌خورد، خط زده و عبارت «رژیم غاصب صهیونیستی» را به جای آن آورد، بدون اینکه اجازه بدهد نام «اسرائیل» در بیانیه باقی بماند.

ادعای هک تلفن رقیب نتانیاهو توسط ایران

دست آخر اینکه، خبرگزاری هاآرتص مدعی شد که ایران به گوشی رئیس سابق ارتش رژیم صهیونیستی و رقیب اصلی بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی آتی این رژیم نفوذ کرده است. به گزارش ایسنا، خبرگزاری هاآرتص به نقل از شبکه ۱۲ کانال اسرائیل مدعی شده است که دستگاه اطلاعاتی ایران گوشی بنی گنتز، رئیس سابق ارتش رژیم صهیونیستی و رقیب اصلی بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی آتی این رژیم را هک کرده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7023/3/505087/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر