اخبار زنان
 زندان جای مادران نیست/ معصومه ابتکار معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلام آغاز چهارمین مرحله از پویش ارمغان از مردم دعوت کرد به این پویش بپیوندند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، این پویش با شعار «زندان، جای مادران نیست» اجرا می‌شود تا زمینه آزادی دهها زندانی زنی را فراهم کند که با عنوان جرایم غیرعمد در زندان به سرمی‌برند. هموطنانی که تمایل دارند در آزادی این زنان مشارکت کنند، می‌توانند با واریز کمک‌های خود به شماره حساب ۴۱۰۱۰۱۳۱۴۱۲۲۰۰۵۶ متعلق به سازمان زندان‌ها یا از طریق کدهای دستوری به جمع نیکوکاران این پویش بپیوندند.

 پیشنهاد معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای حل مشکل زنان سرپرست خانوار/ معصومه ابتکار پیشنهاد معافیت ۲۰ درصدی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را در کارگاه‌هایی که از نیروی کار زنان سرپرست خانوار استفاده می‌شود را به دولت ارائه کرد. دفتر هیأت دولت اعلام کرد: نظر به اهمیت جایگاه زنان سرپرست خانواده و نقش آنها در ابعاد فردی و خانوادگی، برنامه‌ریزی در جهت توانمندسازی آنها و حمایت از خانوارهای تحت پوشش ایشان، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پیشنهاد معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را در کارگاه‌هایی که از نیروی کار زنان سرپرست خانوار استفاده می‌کنند به دولت ارائه کرده است.


   افزایش ۲۵ درصدی بودجه زنان سرپرست خانوار/ سکینه الماسی به‌عنوان نماینده ایران در نشست ویژه نمایندگان پارلمان‌های حاضر در اجلاس کمیسیون مقام زن با موضوع برابری جنسیتی گفت: با وجود وضعیت ناشی از تحریم‌های یکجانبه و نامشروع که علیه کشور ما اعمال شده است، بودجه مربوط به بیمه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست را در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داده‌ایم.

  گذراندن دوران محکومیت زنان زندانی در خانه/ معصومه ابتکار در حساب کاربری توئیتر خود خبری مبنی بر گذراندن محکومیت برخی زندانیان زن با استفاده از دستبندهای الکترونیک در خارج از زندان داد. این خبر پس از انتشار در فضای مجازی بسرعت دست به دست شد. معصومه ابتکار در این توئیت با اشاره به اجرای تفاهمنامه میان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با معاونت پیشگیری از جرم قوه قضائیه نوشت: آسیب‌پذیری فرزندانی که به‌دلیل حبس مادران شان بی‌سرپرست شده‌اند، بسیار بالا است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7028/16/506675/1
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر