هک سرویس ایمیل مایکروسافت
هکرها با حمله به وب میل مایکروسافت، به تعداد محدودی از اطلاعات مربوط به آدرس ایمیل‌های به کار رفته در پیام کاربران دسترسی پیدا کردند.
به‌ گزارش «ایران آنلاین»، «مایکروسافت»  خبر حمله سایبری به تعداد محدودی از سرویس ایمیل کاربرانش شامل هاتمیل و ‌ام‌ اس‌ ان را تأیید کرد. سخنگوی مایکروسافت در همین ارتباط گفت: تعداد محدودی از اکانت مشتریان در یک بازه زمانی مشخص مورد حمله هکرها قرار گرفت که بلافاصله ما دسترسی به آنها را قطع کرده و اجازه انتشار اطلاعات کاربران را از بین بردیم.
به‌ گفته مقامات مایکروسافت در تاریخ اول ژانویه تا 28 مارس، هکرها به تعدادی از حساب‌های ایمیل تحت وب دسترسی پیدا کرده‌اند که خوشبختانه به هیچ وجه امنیت اطلاعات پسورد یا محتوای ایمیل‌ها فاش نشده است؛ هکرها در این حمله تنها به دیتای کاربران ایمیل، منهای ضمیمه‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند. سخنگوی مایکروسافت ادعا کرده است که پسورد ایمیل کاربران فاش نشده است، اما برای اطمینان از تمامی کاربران درخواست کرده است تا پسورد خود را تغییر دهند. همچنین به کاربران توصیه‌ شده است به ایمیل‌های مشکوک حاوی لینک جواب نداده و روی لینک هم کلیک نکنند.
تاکنون مایکروسافت حجم حمله به آدرس ایمیل‌های تحت وب کاربران و همچنین قربانیان را اعلام نکرده است. اما گمانه زنی‌ها حکایت از این دارد که کاربران اتحادیه اروپا قربانیان اصلی این حمله سایبری هستند. تیم امنیتی مایکروسافت در حال تحقیق و تفحص در خصوص این حمله بوده و تلاش دارند در اندک زمانی علت وقوع این رخداد و حجم خسارت آن را ارزیابی کنند. آنها همچنین درتلاشند تا  با به روزرسانی سیستم‌های امنیتی حمله‌های مشابه را خنثی کنند.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7035/17/507787/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر