اخبــار
تشکیل کارگروه آماده‌سازی دانش‌آموزان سیل‌زده برای کنکور

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران از اعزام ۳۰۰ مشاور آموزشی به لرستان خبر داد و گفت: 100 دانش‌آموز استثنایی لرستانی توسط آموزش‌وپرورش تهران تحت پوشش قرار خواهند گرفت. به گزارش ایسنا، عبدالرضا فولادوند سرپرست هیأت اعزامی آموزش‌وپرورش شهر تهران به استان لرستان بااشاره به مدارس تخریبی مناطق سیل‌زده لرستان اظهار کرد: چهار کارگروه جذب کمک‌های نقدی و غیر نقدی، خدمات بهداشتی، مشاوره‌ای و شاداب‌سازی و کارگروه آموزشی و پرورشی در آموزش‌وپرورش شهر تهران برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده لرستان فعال شده است. وی ادامه داد: مأموریت اصلی این اداره کل به‌عنوان معین استان لرستان، تلاش برای به جریان انداختن روند آموزش و تحصیل دانش‌آموزان است. مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران افزود: کمک‌های آموزش‌وپرورش تهران به لرستان با اولویت همکاران فرهنگی به استان ارسال می‌شود؛ در مقطع ابتدایی و متوسطه کمک‌های لازم ارائه می‌شود اما در پایه 12 به‌صورت ویژه حمایت خواهد شد و در این راستا کارگروهی برای آماده‌سازی کنکور دانش‌آموزان تشکیل شده است.

اسناد مفقود شده در مناطق سیل‌زده صادر می‌شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشوراعلام کرد: اسناد مفقود شده در مناطق سیل زده در ۱۰ تا ۱۵ روز صادر می‌شود. به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما، احمد تویسرکانی با اشاره به حد و مرز و سوابق مالکیتی در سیل اخیر افزود: در سنوات گذشته آرشیو کردن سوابق از اقدامات انجام شده این سازمان است و قریب به ۵۰۰ میلیون برگ از پرونده‌های ثبتی را آرشیو کردیم. وی گفت: در پلدختر پرونده‌ها از طبقه زیرزمین به بالا منتقل شد و در حالی که همه تجهیزات در آب رفته بود، اما به‌دلیل اینکه این سوابق تصویر‌برداری شده نگرانی نداریم و اسناد قابل بازیابی است. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره حدود مالکیت‌ها افزود: بخش زیادی از مالکیت‌های مسکونی و تقریباً صد درصد تحت سیستم کاداستر قرار دارد و ما وابستگی به حدود فیزیکی نداریم. وی گفت: در بخش مالکیت دولتی، متأسفانه دولت کمتر پای کار آمده و بخش مالکیت مزروعی نیز قانون جلوی آن را گرفته که باید اصلاح شود. تویسرکانی با اشاره به اینکه در مناطق سیل زده ظرف ۱۰ تا ۱۵ روز اسناد مفقود شده صادر می‌شود، افزود: این استان‌ها را تجهیز کردیم تا در صورت مراجعه در کمترین زمان و در ۱۰ روز مهلت اعتراض اگر مفقود شده سند مالکیت صادر شود. وی به شهرداری‌ها تذکر داد مانع از ساخت و ساز‌های غیرمجاز شوند و موارد را به دستگاه قضایی اعلام کنند تا با وضعیتی مواجه نشویم که هزینه اضافی را شاهد باشیم.

مبنای افزایش حق بیمه مشاغل خاص اعلام شد

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مورد مبنای افزایش حق بیمه، بیمه شدگان خاص که شامل مشاغل آزاد، اختیاری، قالیبافان، کارگران ساختمانی و... گفت: آن چیزی که باعث می‌شود ناخواسته حق بیمه‌ها افزایش پیدا کند افزایش حداقل دستمزد است. به گزارش مهر، محمد حسن زدا افزود: حداقل دستمزدها هر سال از سوی شورای عالی کار تعیین می‌شود به‌طوری که سال گذشته حداقل دستمزد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود پس مبنای محاسبه بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، قالیبافان و کارگران ساختمانی نیز این مبلغ تعیین شد اما در سال‌جاری که شورای عالی کار حداقل دستمزد را به یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش داده است طبیعتاً در حق بیمه مشاغل آزاد اختیاری قالیبافان و کارگران ساختمانی تأثیرگذار خواهد بود. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: این افزایش حق بیمه از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیست بلکه تأمین اجتماعی تابعی است از حداقل دستمزدی که توسط شورای عالی کار تعیین می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7035/7/507824/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر