روی خـط خـــــــبر





برگزاری نخستین جشنواره ملی حکمت و نیایش

نخستین دوره جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود. این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.

«لباس همدلی» بر تن هموطنان سیل زده

خانه‌ تئاتر در هفته پیش رو 6000 دست لباس نو، جهت تکریم هموطنان سیل زده ارسال خواهد کرد. جمع‌آوری این اقلام روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه مورخ 29 الی 31 فروردین ماه در عمارت ‌تئاتر صورت خواهد پذیرفت.

اولین فیلم آروند دشت‌آرای «در نبود کارگردان»

آروند دشت‌آرای زمستان سال گذشته فیلمبرداری اولین فیلم سینمایی خود را با عنوان «The Absent Director» (در نبود کارگردان) به تهیه‌کنندگی حسین اکبری در سکوت خبری به انجام رساند. صداگذاری این فیلم توسط علیرضا علویان درحال انجام است.

اجرای نوازنده سرشناس برزیلی در تهران

 لیو گاندلمان نوازنده و آهنگساز سرشناس برزیلی 24 فروردین ماه برای نخستین بار در ایران و به میزبانی ایوان شمس روی صحنه رفت.این اجرا به همت سفارت برزیل و مؤسسه آوای باران در ایوان شمس برگزار شد. این هنرمند به همراه اعضای ارکستر خود رپرتواری از قطعات موسیقی سامبا و بوسا نووا (موسیقی جز برزیلی) را در دو بخش اجرا کرد.

توقیف «قصر شیرین» میرکریمی!

روابط عمومی فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی از صادرنشدن پروانه نمایش این فیلم به دستور یک نهاد انتظامی خبر داد. طبق این خبر با وجود تلاش فراوان و دوماهه برای دریافت پروانه نمایش «قصر شیرین» به جهت برنامه‌ریزی اکران آن در فصل تابستان، سازمان سینمایی از صدور پروانه امتناع کرده است که پس از بررسی علت موضوع، مشخص شد که یکی از نهادهای انتظامی فقط به‌دلیل چند پلان از فیلم که خوشایند آنها نیست، به سازمان سینمایی تأکید کرده است حق صدور پروانه اکران برای «قصر شیرین» را ندارد! «قصر شیرین» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی و با بازی حامد بهداد، یکی ازبهترین فیلم‌های جشنواره فجر به انتخاب منتقدان سینمایی بود!

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7035/8/507830/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر