دیـــگه چه خبر
محکومیت دختر خیابان انقلاب به یک سال حبس

خبر اول اینکه،  ویدا موحد معروف به «دختر خیابان انقلاب» از سوی شعبه ۱۰۹۱ مجتمع قضایی ارشاد به اتهام تشویق مردم به فساد و فحشا از طریق کشف حجاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. پیام درفشان وکیل مدافع ویدا موحد روز یکشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت که دادگاه یازدهم اسفند ۹۷ این حکم را صادر کرده و قطعی شده است. این وکیل دادگستری با بیان اینکه موکلش مشمول عفو رهبری به مناسب مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) و آزادی مشروط قرار گرفته است، در توضیح این پرونده اظهار کرد: با وجود پیگیری‌ها در زندان و اینکه موکل چندین مرتبه درخواست آزادی مشروط و عفو برای قاضی اجرای احکام ارسال کرده، اما هیچ درخواستی از زندان شهر ری برای اجرای احکام ارسال نشده است.

 بازداشت ۲ ایرانی در مرزهای امریکا

خبر دیگر اینکه، معاون رئیس‌ جمهور امریکا در تازه‌ترین اظهارات خود از بازداشت دو ایرانی به اتهام تلاش برای ورود غیرقانونی به ایالات متحده خبر داد. به گزارش ایلنا، «مایک پنس» معاون رئیس ‌جمهور امریکا در تازه‌ترین اظهارات خود در توئیتر از تلاش دو ایرانی، برای ورود غیرقانونی به امریکا و بازداشت‌ آنها خبر داد. وی پس از بازدید از مرز نوگالس در این‌باره در توئیتر خود نوشت: در دیدار کوتاه از این منطقه و در جلسه‌ای که در این شهر با مسئولان مرزبانی امریکا داشتم، مطلع شدم که آنها دو تبعه ایرانی را که سعی داشتند از دید گشت مرزی پنهان بمانند، دستگیر کرده‌اند. معاون رئیس‌جمهوری امریکا گفت: روزانه هزاران مهاجر بازداشت می‌شوند. این یک بحران ملی است و کنگره باید از مردان و زنان شجاع ما که در مرز خدمت می‌کنند، حمایت کند.

 اینستاگرام پرکاربردترین شبکه اجتماعی بین ایرانیان

شنیدیم که ، نظرسنجی گروه افکارسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نشان می‌دهد که حدود نیمی از ارتباط کاربران شبکه‌های اجتماعی با دوستان و آشنایان با استفاده از اینستاگرام انجام می‌شود.به گزارش ایرنا، این نظرسنجی که بهمن 1397 در کل کشور درخصوص عضویت در شبکه‌های اجتماعی و به صورت تلفنی انجام شده، نشان می‌‌دهد بیش از نیمی از پاسخگویان (54.1 درصد) ارتباط با دوستان و آشنایان را از موارد استفاده از اینستاگرام عنوان کرده‌اند. بعد از آن، تماشای کلیپ‌ها (40.9 درصد)، پیگیری اخبار (31.2 درصد)، از دیگر موارد استفاده اینستاگرام مطرح شده است. براساس این نظرسنجی، تلگرام با 60.3 درصد و پس از آن اینستاگرام با 39.3 درصد و واتس‌اپ با 27.8 درصد بیشترین میزان عضویت در میان پاسخگویان را به خود اختصاص داده‌اند. در بین پیام‌رسان‌های داخلی نیز عضویت در پیام‌‌رسان سروش 7.7 درصد بوده است.

 درخواست حسین فریدون از کریمی‌قدوسی

دست آخر اینکه ،  جوادکریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی شده فایل صوتی در اختیار دارد که در آن حسین فریدون با تقلید صدای رئیس جمهوری برخی درخواست‎ها را از مدیران دولتی می‌کند. به گزارش پاد، حسین فریدون در واکنش به این ادعا گفت: من از آقای کریمی قدوسی می‎خواهم اگر چنین فایل صوتی در اختیار دارد یکبار برای همیشه منتشر کنند. حسین فریدون با تکذیب ادعای تقلید صدای رئیس ‌جمهوری گفت: این ادعای فردی است که به دروغگویی شهره شده و در چند سال گذشته تقریباً همه ادعاهای او تکذیب شده است، البته این فرد ظاهراً حصار آهنی دارد و شکایت از او هم به جایی نمی‌رسد به همین دلیل تنها راه اثبات دروغ‌هایش درخواست انتشار سند است تا مردم بدانند چقدر این فرد حرف‌های بی پایه و اساس می‌زند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7035/3/507840/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر