اخبـــار
دستور جهانگیری به وزارت راه برای بررسی مشکلات تهران و شهرهای پیرامونی

معاون اول رئیس جمهوری در پاسخ به نامه محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران مبنی بر «درخواست احیای سند مجموعه شهری تهران به منظور رفع چالش‌های مشترک کلانشهر تهران و شهرهای پیرامونی» از وزیر راه و شهرسازی خواست بررسی مشکلات کلانشهر تهران و شهرهای پیرامون آن، در دستور کار دبیرخانه «شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران» که در آن وزارتخانه مستقر است، قرار گیرد. به گزارش ایسنا در این نامه آمده بود که سند مجموعه شهری تهران که اول‌بار در دولت اصلاحات تهیه شد، اگر به اجرا درمی‌آمد، می‌توانست گام مهمی در جهت توسعه متوازن و تحقق حکمرانی منطقه‌ای باشد که متأسفانه با پایان دولت اصلاحات، این سند به بوته فراموشی سپرده شد و اکنون ضرورت دارد هرچه سریع تر مدیریت هماهنگ و یکپارچه با احیا و اجرای سند مجموعه شهری در استان به مورد اجرا درآمده و به تحقق حکمرانی منطقه‌ای منجرشود. جهانگیری همچنین در نامه‌ای دیگر با اشاره به مصوبات آخرین جلسه شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران در سال ۹۷ از محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - خواست  تا دبیر شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران را منصوب کند و دستور کار جلسات، نهایی و مصوبات آن شورا ابلاغ شود.

مسئولان از سفر به مناطق سیل‌زده بشدت خودداری کنند

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: علیرغم این‌که حضور مسئولان در مناطق سیل‌زده موجب امیدواری است و امکان فراهم شدن خوشحالی مردم وجود دارد، اما تأمین حفاظت و تشریفاتشان در این شرایط مشکل است. به گزارش ایلنا اسماعیل نجار درباره تخلیه شهرها و روستاهای در معرض خطر استان خوزستان گفت: سدهای این استان پایداری لازم را دارند و هیچ تصوری درباره شکست احتمالی این سدها متصور نیست و آب‌هایی که وارد سد می‌شود از طریق خروجی سدها کنترل می‌شوند. وی افزود: در کنار مسئولانی که به مناطق سیل‌زده می‌آیند، افرادی باید امنیت‌شان را به منظور تردد تأمین کنند. همچنین تشریفات نیز باید برای این مسئولان در نظر گرفته شود و همچنین توقع است که مسئولان استانی این مسئولان را در سفرها همراهی کنند، در حالی که مسئولان استانی در این شرایط وقت‌شان بشدت تنگ است و باید دائماً در ستاد حضور داشته و فرماندهی کنند، از همین‌رو توصیه وخواهش ما از مسئولان این است که این سفرها را به زمانی موکول کنند که شرایط تثبیت شده باشد و از دور کنترل‌های لازم را داشته و برنامه‌ریزی‌های
مد نظر را برای این مناطق داشته باشند. رئیس سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: براساس گزارشات سازمان هواشناسی میزان بارندگی‌های پیش‌رو کمتر از میزان بارندگی‌هایی است که در هفته‌های گذشته بوده است و بارش‌های پیش‌رو بارش‌های ضعیف‌تری هستند.

ارایه خدمات درمانی رایگان به سیل‌زدگان تا پایان بحران

مشاور معاون بهداشت گفت: روند ارائه خدمت به خانواده‌های سیل‌زده تا پایان بحران به صورت رایگان صورت می‌گیرد و این افراد می‌توانند داروها و مکمل‌های مورد نیازشان را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دریافت کنند. اسماعیل مطلق  به فارس گفت: در استان خوزستان حدود ۵۰۰ هزار نفر در مخاطره سیلاب قرار داشتند که تحت پوشش‌های درمانی و بهداشتی قرار گرفته و بسیاری از این افراد در کمپ‌ها اسکان یافتند.  وی افزود: تعداد افراد اسکان‌یافته در کمپ‌ها کاملاً مشخص است و به کودکان زیر ۱۰ سال، مادران باردار و سالمندان خدمات مراقبتی ویژه ارائه می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7035/21/507855/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر