اخبــــارپیروزی خادم، نخستین بوکسور زن ایرانی

بامداد یکشنبه در فرانسه، شبی به یادماندنی برای ورزش زنان ایرانی رقم خورد و صدف خادم، نخستین بوکسور زن ایرانی، اولین پیروزی رسمی را در یک مبارزه بوکس به‌دست آورد تا دست به تاریخ سازی بزند. خادم در حالی که وزیر ورزش فرانسه تماشاگر مسابقه بود، در 2 راند از 3 راند مسابقه بوکس بر «آنی چائووین» از کشور میزبان غلبه کرد. خادم ۲۴ساله، چهار سال‌‌ است‌ که بوکس کار می‌کند و مربی‌ ایرانی‌اش مهیار منشی‌پور، پیش‌‌تر قهرمان سبک‌وزن بوکس جهان بود.

چیریچ: بازی‌های تدارکاتی به اندازه کافی نداریم

سرمربی تیم ملی واترپلو از وضعیت موجود ابراز ناراحتی کرد. الکساندر چیریچ که تیم ملی واترپلو را برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک آماده می‌کند، گفت:«متأسفانه در ایران، شرایط واترپلو به گونه‌ای است که درآمدزایی ندارد و به همین دلیل ملی‌پوشان باید دنبال شغل باشند. ما الان تنها اردو و بازی تدارکاتی سنگاپور را پیش رو داریم ولی بهتر است با تیم‌های بیشتری بازی کنیم. حریفان در آسیا خیلی جلوتر از ما هستند. ما می‌خواستیم یک مربی صرب بیاوریم که شرم‌آور است بگویم به خاطر چه مبلغ اندکی او را از دست دادیم. البته فقط از این ناراحتم که بازی‌های تدارکاتی و بین‌المللی به اندازه کافی نداریم چون بازی برای بازیکن و مربی مهم است تا هر دو‌ پیشرفت کنند.»

اولی و دومی کشتی‌گیران نوجوان در ترکیه

تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشورمان به ترتیب به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام پیروزی ترکیه دست یافتند. در رقابت‌های کشتی آزاد، ایران با 6 طلا، 3 نقره و 2 برنز به قهرمانی رسید. در رقابت‌های کشتی فرنگی نیز نوجوانان ایران با 3 طلا، 2 نقره و 6 برنز پس از ترکیه نایب قهرمان شدند.

برکناری مرزبان از نفت مسجدسلیمان

علیرضا مرزبان روز گذشته از سمت سرمربیگری نفت مسجدسلیمان برکنار شد. درهمین رابطه خبر رسید که فیروز کریمی جانشین او شده اما برخی منابع خبری نیز متذکر شدند که تصمیم گیری درباره سرمربی نفت امروز انجام می‌شود.

ارسال اقلام جدید فدراسیون به مناطق سیل‌زده

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در ادامه روند کمک‌رسانی خود به مناطق سیل‌زده دیروز هم اقلامی را برای مردم آسیب‌دیده در استان‌‌های لرستان و خوزستان ارسال کردند که بیشتر شامل البسه و مواد خوراکی می‌شود. موکب شهدای ورزشکار هم از هفته گذشته در استان‌های فوق و همچنین گلستان فعال شده و مشغول امدادرسانی هستند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7035/23/507878/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر