شاهکار کودک 6 سالهدیروز فیلمی منتشر شد که خیلی‌ها را متأثر کرد و خیلی‌ها را شگفت‌زده. فیلمی از تماس کودکی 6 ساله با اورژانس اصفهان و گفت‌و‌گویش با مأمور اورژانس برای توضیح حال بد مادرش و درخواست کمک برای نجات او.
این فیلم و صدای کودک که با سادگی شرایط مادرش را توضیح می‌داد مورد توجه قرار گرفت و هم از سوی پیج‌های خبرگزاری‌ها منتشر شد و هم توسط کاربران. خیلی‌ها از کودک و توانایی‌اش برای تماس با اورژانس تعریف می‌کردند و به این بهانه از لزوم آموزش چنین مواردی به کودکان می‌گفتند تا در مواقع بحرانی بتوانند خودشان و دیگران را نجات دهند.
آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت هم این فیلم را در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: «دقت کنید اینجا ایران است. کودکی که آموزش دیده چگونه در شرایط بحرانی از اورژانس‌کمک می‌خواهد و امداد‌رسانی که او را باور می‌کند و به کمک او‌ می‌شتابد. بیش باد چنین آموزش‌هایی و چنین امدادرسان‌هایی.»
نظرات کاربران را درباره این فیلم و تماس این کودک بخوانید: عمو اورژانسی: «خیلی خیلی بهتر از خیلی‌ها آدرس و علائم بیماری مادرش رو بیان کرد. فرهنگ تماس با اورژانس رو باید از این کودک آموخت»، پروفسور بالتازار: «عمیقاً دوست دارم کلیپِ کودکی که برای درخواست کمک به اورژانس تماس گرفته، حقیقی نباشد. گاهی آدم پرت می‌شه به بدترین لحظات. هیچ وقت این جمله را یادم نمی‌ره که گفتم: «من نترسیدم، فقط بهم بگید الان چی کار کنم. امیدوارم آخر داستانِ این کودک تلخ نباشد.»، گلروز: «ای قربون اون فهم وشعورت! ببینید چقدر قشنگ توضیح می‌ده، من بااین سنم توهمچین موقعیتی خودمم اورژانس لازم می‌شدم. اونجاش که می‌گه بابا ندارم، انگار یکی دست می‌ندازه قلب آدموازتوسینه درمی‌آره و اونجا که گفت به خدا خودم مانتو کردم تنش»، فروغ: «همه حرفا و کارای اون بچه اصفهانیه که برای نجات مادرش زنگ می‌زنه اورژانس یه طرف اما اونجا که می‌گه مانتو تن مامانم کردم بغضم ترکید چقدر یه بچه می‌تونه بافهم و کمالات و باهوش باشه آخه»، سمکو: «نکته بسیار مهم این فایل، برخورد بسیار حرفه‌ای اون شخص جواب‌دهنده در اورژانسه. خیلی باحوصله و حرفه‌ای تونست جواب این کوچولو رو بده و آدرس رو ازش بگیره. وقتی صحبت از افراد آموزش‌دیده برای انجام شغل یا کاری می‌شه یعنی همچین افرادی.».

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7036/24/508044/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر