هر کودک یک کتابکاربران شبکه‌های اجتماعی به تازگی پویشی را با عنوان #هر_کودک_یک_کتاب دنبال می‌کنند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و کودکان با سه زبان فارسی، پشتو و ازبک را مورد هدف قرار می‌دهد. این پویش اجتماعی در اصل با هدف جمع‌آوری هزینه چاپ کتاب برای کودکان راه‌اندازی شده است و استقبال گسترده از آن باعث شده پس از مدتی کاربران فارسی زبان و ازبک هم آن را دنبال کنند.
از آنجایی که کودکان افغانستان، ساعت‌های زیادی از زندگی خود را مشغول به کار هستند و کمتر سراغ تحصیل می‌روند، این کمپین اجتماعی سعی می‌کند کودکان کار را با فضای علم و دانش آشنا کند و کتاب‌های مفید را در اختیار آنها بگذارد.
کمپین اجتماعی #هر_کودک_یک_کتاب نخستین بار توسط «گروه گهواره» راه‌اندازی شد که به‌صورت هدفمند هزینه چاپ کتاب به زبان فارسی، پشتو و ازبکی را جمع‌آوری می‌کند و با نویسندگان، شاعران، مترجمان، ویراستاران و... در ارتباط است تا بتواند حوزه کتاب کودک را بیش از پیش رونق دهد. هزینه‌هایی که در این پویش اجتماعی جمع‌آوری می‌شود برای چاپ و نشر کتاب در نسخه‌های کاغذی و الکترونیک صرف می‌شود و کودکان با سه زبان یاد شده می‌توانند از طریق هشتگ مذکور کتاب‌هایی را در حوزه شعر، افسانه، سرگرمی و معلومات عمومی در اختیار بگیرند.
مبالغی که از طریق پویش #هر_کودک_یک_کتاب جمع‌آوری می‌شود به‌صورت ویژه برای چاپ کتاب‌هایی صرف می‌شود که قرار است به‌صورت رایگان در کتابخانه، مدارس و... توزیع شود و بخصوص در کشور افغانستان تلاش می‌شود از طریق این هشتگ دسترسی کودکان به کتاب‌های مفید بیشتر شود.
در بخشی از پویش #هر_کودک_یک_کتاب همچنین تلاش می‌شود کتاب‌های اهدایی حوزه کودک و نوجوان به سه زبان فارسی، پشتو و ازبکی جمع‌آوری شود و سپس این کتاب‌ها بتوانند در اختیار کودکان محروم قرار بگیرند. این پویش تاکنون هزاران بار توسط کاربران بازنشر شده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7041/15/508640/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر