دیـــگه چه خبرنقاشی آبرنگ اصفهان چه پیامی برای ترامپ دارد

 خبر اول اینکه،نشریه آتلانتیک در گزارشی با اشاره به  نقاشی آبرنگی معروفی در یکی از کاخ‌های سلطنتی قدیمی اصفهان که جنگ چالدران در قرن ۱۴ میلادی بین امپراطوری عثمانی و صفوی ایران در آن تصویر شده، نوشته: ایرانی‌ها در آن جنگ ، در مقابل دشمنی که شمار نیروهایش به مراتب از آنها بیشتر بود و برخلاف ایرانی‌ها تسلیحات سنگین زیادی داشتند، مقاومت کردند. دولت دونالد ترامپ باید از این نبرد درسی بیاموزد و آن، این است که نگاه ایرانی‌ها به شکست چیست و چگونه آن را هضم می‌کنند. به گزارش انتخاب، در بخشی از این گزارش با اشاره به اعمال فشارهای شدید امریکا علیه تهران  آمده است:  امروزه شواهدی برای نشان دادن این موضوع وجود ندارد که سیاست‌های ‏منطقه‌ای ایران در حال تغییر هستند یا اینکه رهبران ایران تمایلی برای بازگشت به ‏میز مذاکره و تسلیم شدن در مقابل خواسته‌های دولت ترامپ داشته باشند. علاوه بر ‏این، مشکلات اقتصادی باعث شروع ناآرامی‌های مردمی گسترده‌ای نشده است که ‏برای بقای نظام خطرناک باشند. آتلانتیک افزوده: تحریم‌های اقتصادی، تحریم مسافرتی و بی‌توجهی به حس عزت‌نفس ایرانی‌ها ‏می‌تواند به تقویت این باور در بین شهروندان ایران منجر شود که امریکا در ‏سیاست‌هایش تفاوتی درمورد مردم قائل نمی‌شود. این رویکرد فرمولی برای ‏ادامه دادن حس دشمنی بین دو کشور خواهد بود. ‏نویسنده پیشنهاد کرده: ترامپ و مشاورانش به ‏جای تلاش برای تسلیم کردن ایران باید از گزینه‌های پرهزینه رویارویی پیشگیری ‏کنند. امریکا باید از کمپین فشار حداکثری خود عقب بنشیند و تحریم‌ها را ب‏تدریج و به صورت مشروط لغو کند.
 

نمایندگان می‎توانند از زندان‎ها بازدید کنند

دست آخر اینکه، یک عضو فراکسیون امید مجلس خبر داد: در جلسه نمایندگان با رئیس قوه قضائیه مطرح شد که نمایندگان می‎توانند به بازدید زندان‎های شهرستان‎ها بروند و از وضعیت آن گزارش تهیه کنند. حمیده زرآبادی در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت کارگران بازداشتی در جلسه دیدار نمایندگان با رئیس قوه قضائیه مطرح شد، به ایرناپلاس گفت: موضوعات کلی مطرح شد. بازداشت افراد و نحوه رسیدگی به پرونده‌ها به‌صورت کلی مطرح شد. در واقع همه موضوعاتی که مطرح شد، کلی بود. همچنین قرار شد که نمایندگان در شهرستان‎ها بتوانند از زندان‌ها بازدید کنند و وضعیت آن را گزارش دهند. در تهران نیز نمایندگان می‎توانند این کار را انجام دهند.
زرآبادی همچنین اضافه کرد: لایحه خشونت علیه زنان هم مطرح شد که آقای رئیسی گفتند این لایحه در دست بررسی است و نهایتاً تا سه هفته دیگر، به اتمام می‌رسد و ارائه خواهد شد. به گفته وی،  آقای رئیسی برای تعامل بیشتر از نمایندگان دعوت کرد. گفتنی است عصر دوشنبه نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضائیه دیدار کردند.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7060/3/511518/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر