شارژ دستگاه های دیجیتالی با یک شارژر بی سیم


سوسن صادقی
خبرنگار
وقتی زندگی روزمره خود را شروع می‌کنیم اولین موضوعی که در دنیای مدرن امروز ذهن ما را به خود درگیر می‌کند، شارژ دستگاه‌های دیجیتالی اعم از تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند، هدفون و... است. مهم تر از همه اینکه برای شارژ هرکدام ازدستگاه ها، باید شارژر خاص خود را استفاده کرد و حمل تمام آنها خود معضل دیگری است. برای رفع این مشکل کاربران، شارژر بدون سیمی (وایرلس) به بازار آمده است که امکان شارژ تمام دستگاه‌ها به‌صورت همزمان را دارد.
این شارژر بی‌سیم که FLI Charge نام دارد به صورت نوار طراحی و ساخته شده است. وقتی دستگاه‌های الکترونیکی با این دستگاه تماس پیدا می‌کنند یا از طریق کابلی به آن متصل می‌شوند بسرعت شروع به شارژ دستگاه‌ها می‌کنند. به‌عبارتی این شارژر نواری شکل نه تنها تمام دستگاه‌های دیجیتالی با هر نوع ولتاژ (30 تا 600 وات) را شارژ می‌کنند، بلکه هیچ تداخل الکترومغناطیسی نیز ایجاد نمی‌کند به همین دلیل کاربران با استفاده از این شارژر جدید دیگر نیازی به حمل انواع و اقسام شارژرها نخواهند داشت.
فناوری و تکنولوژی که در این نوع شارژر وایرلس به‌کار رفته است منحصربه فرد بوده و حتی قادر است دستگاه‌های دیگر صنایع مانند پهپادها، محصولات صوتی و تصویری، دوربین‌ها و... را نیز شارژ کند از این‌رو یک افق و چشم‌انداز خوبی را در پیش روی تأمین انرژی دستگاه‌های دیجیتالی قرار داده است. از آنجایی که آینده به‌ سمت استفاده از دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا پیش می‌رود شارژ دستگاه‌های اینترنت اشیا نیز یکی از مهم‌ترین ضرورت‌ها خواهد بود. به‌گفته سازندگان آن، این دستگاه با محیط زیست نیز سازگار است و اکنون با قیمت 226 دلار در بازار به فروش می‌رسد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7061/11/511570/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر