انهدام باند فیشینگ در خراسانگروه حوادث/ رئیس پلیس فتای ناجا از متلاشی شدن یک باند سازمان یافته فیشینگ با کلاهبرداری بیش از ۴۶ میلیارد ریالی خبر داد.سردار وحید مجید در تشریح این خبر اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ فقره پرونده برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در استان خراسان رضوى در بازه زمانى ۲۰ روزه تشکیل شد و کارشناسان تیم عملیات ویژه پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند.
کارشناسان پلیس فتای استان خراسان رضوى با انجام تحقیقات و بررسی‌های تخصصی دریافتند بخشى از وجوه سرقتى در حساب افراد مختلف در سراسر کشور به چرخش درآمده و بخشى دیگر صرف خرید شارژ، کالا، ارز دیجیتال و دیگر خریدهاى اینترنتى در نقاط مختلف کشور شده است.
پس از هماهنگی‌های قضایی ۸ متهم جوان و نوجوان در مشهد و ۲ متهم در تهران و ۲ نفر دیگر در استان‌هاى شمالى کشور دستگیر شدند؛ متهمان به همراه تجهیزات رایانه‌اى کشف شده به پلیس فتای خراسان رضوی انتقال پیدا کردند.
هر کدام از اعضاى باند بدون اینکه یکدیگر را از قبل ملاقات کرده باشند در فضاى مجازى، یک گروه سازمان یافته تشکیل داده بودند و با تقسیم مسئولیت، موجودى حساب قربانیان را خالی کرده و حتى با سوء‌استفاده از اطلاعات حساب‌هاى بانکى آنها دست به پولشویى می‌زدند. این افراد تاکنون از ۲ هزار و ۱۰۰ اطلاعات کارت بانکى به‌دست آمده، بیش از ۴۶ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز در فاصله زمانى کمتر از ۳ ماه انجام داده‌اند که در این رابطه تحقیقات از سوی پلیس ادامه دارد.


 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7061/12/511579/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر