دو خط خبر


‌ بی‌بی‌سی: ارتش سودان در مذاکرات با معترضان به نتیجه رسیده و هر دو طرف بر سر یک دوره انتقالی سه ساله به توافق رسیدند. قرار است ترکیب دولت انتقالی و گروه‌های شرکت‌کننده در آن بزودی اعلام شود.
‌ روزنامه القبس کویت: بعد از هشدار امیر کویت به نیروهای گارد ملی این کشور، آماده‌باش امنیتی بی‌سابقه‎ای بویژه در اطراف تأسیسات نفتی و آب‌های منطقه‌ای اجرا شد.
‌ اسکای نیوز: وزارت خارجه امریکا از کارمندان غیرضروری خود خواست عراق را ترک کنند. بدین ترتیب، صدور ویزاهای عادی در این دو مرکز به طور موقت تعلیق می‌شود.
‌ سی‌ان‌ان: دیوان عالی ونزوئلا چهار تن از اعضای پارلمان این کشور را به خیانت و تحریک به قیام علیه دولت نیکلاس مادورو متهم کرد.
‌ رویترز: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان سه‌شنبه با اعلام مخالفت این دفتر با طرح ارائه شده از سوی بخش عمده کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل یک دولت موقت در پایان دوره رسمی دولت فعلی در اول خرداد، درخواست آنها را فاقد وجاهت و پایه و اساس قانونی دانست.
‌ الجزیره: گزارش جدید «سازمان پزشکان بدون مرز» تحت عنوان «تولدی پیچیده – مادران و کودکان یمنی بدون برخورداری از مراقبت‌های پزشکی جان خود را از دست می‌دهند» به تأثیر جنگ بر مادران و کودکان کمتر از ۱۵ سال پرداخته است.
‌ اسپوتنیک: همزمان با اینکه مقامات امریکایی ترکیه را برای نخریدن سیستم اس - ۴۰۰ روسیه تحت فشار گذاشته‌اند، یکی از کمیته‌های مجلس نمایندگان امریکا نسخه اولیه بودجه این کشور را منتشر کرد که به‌دنبال ممانعت از فروش جنگنده‌های اف - ۳۵ به آنکارا است.
‌ اسپوتنیک: دو تروریست که تلاش داشتند وارد ساختمان مجلس ملی ترکیه شوند، بازداشت شدند.
 المیادین: شهروندان فلسطینی روز چهارشنبه تظاهرات میلیونی بازگشت و شکست محاصره را در هفتاد و یکمین سالگرد نکبت (تشکیل رژیم صهیونیستی) آغاز کردند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7061/13/511588/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر