متهم در چهارمین جلسه دادگاه پرونده پدیده:

دادستانی ورود نمی‌کرد، شاهد مشکلات بیشتری ‌بودیم

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی کیفرخواست متهم محمدرضا ریاحی فرزند علی اصغر را بدین شرح قرائت کرد: مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور، تصاحب و حیف و میل اموال مردم و تشکیل شبکه کلاهبرداری با استفاده از تبلیغات عامه از جمله اتهامات است. با قرائت کیفرخواست قاضی منصوری هنگام تفهیم اتهام و طرح سؤال، خطاب به متهم گفت: با توجه به حجم عظیم تحقیقات انجام شده و گزارشات مراجع قانونی و اقاریر صریح متهمان در مرحله تحقیقات؛ تأکید می‌کنم که به سؤالات طرح شده دقیق و مبتنی بر حقیقت پاسخ دهید.
در این هنگام متهم محمدرضا ریاحی خطاب به دادگاه گفت: تمامی اظهارات خود در مراحل مختلف تحقیقات مقدماتی را قبول دارم. شرکت پدیده از سال ۱۳۹۲ وارد بحران شد و چنانچه دادستانی به موضوع ورود نمی‌کرد، شاهد مشکلات بسیار بیشتری می‌بودیم. متهم ریاحی در پاسخ به سؤال دادگاه مبنی بر نحوه قیمت گذاری سهام شرکت پدیده گفت: تعیین ارزش قیمت سهام توسط آقای پهلوان صورت می‌گرفت، ضمن اینکه رقابت با چند شرکت دیگر تشدید کننده تخلفات در زمینه تعیین ارزش سهام بود.
پس از آن نیز قاضی منصوری از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست متهم دیگر پرونده، احسان محسنی ثانی فرزند محمدرضا را قرائت کند که نماینده دادستان این گونه گفت: متهم محسنی ثانی بواسطه انجام تبلیغات غیرواقعی؛ در راستای بالا بردن کاذب قیمت سهام پدیده نقش داشته است و طبق کیفرخواست صادره توسط دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، نامبرده متهم به معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق تسهیل وقوع بزه و ارائه طریق ارتکاب جرم و تحصیل مال از طریق نامشروع است. نماینده دادستان درخصوص نحوه عملکرد متهم محسنی ثانی گفت: نامبرده به تبلیغات غیر واقعی برای پدیده جهت افزایش قیمت حبابی سهام، مبادرت می‌نموده و علیرغم الزام قانونی به عنوان سهامی خاص در تبلیغات اشاره‌ای نمی‌شود، حال آنکه طبق قانون ذکر آن در تبلیغات، الزامی بوده است.
در این هنگام حسابرس ویژه پرونده در واکنش به سخنان متهم گفت: متهم تعداد زیادی سهام هدیه به صورت رایگان از این شرکت دریافت کرده است.

فرزند نماینده پیشین سبزوار  متهم دادگاه پدیده

در جلسات دادگاه‌های فسادی که طی چند ماه گذشته برگزار شده، نکته قابل تأمل وابستگی نسبی برخی متهمان با بعضی مسئولان کشور است. در دادگاه دیروز پدیده هم یک مورد دیگر از این دست آشکار شد. بر اساس پیگیری‌های خبرنگار روزنامه «ایران» احسان محسنی ثانی یکی از متهمانی که دیروز از خود دفاع کرد فرزند محمدرضا محسنی ثانی نماینده اصولگرای مجلس نهم از حوزه انتخابیه سبزوار است. محمدرضا محسنی ثانی پیش‌تر هم استاندار لرستان و معاون سیاسی استانداری خراسان بزرگ بوده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7061/2/511630/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر