رتبه بندی معلمان درانتظار تصویب
وزیر آموزش و پرورش از طرح لایحه رتبه‌بندی معلمان در هیأت دولت خبر داد و اعلام کرد: حدود دو هفته قبل لایحه رتبه‌بندی از سوی وزارت آموزش و پرورش به دولت پیشنهاد و ارسال شده است. از مهرماه سال 97 تا اسفند همان سال وزیر آموزش و پرورش به همراه معاونانش وعده‌هایی را در ارتباط با تصویب رتبه‌بندی در هیأت دولت ارئه کردند. اسفند سال گذشته بود که وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: درباره لایحه رتبه‌بندی معلمان قولی که به بنده داده شده، این است که تا پایان امسال در دولت مطرح شود.
   سیزدهم آذر ماه سال 97 فاطمه سعیدی نماینده مجلس از نامه 160 نفر از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهوری درخصوص ارسال هرچه سریع‌تر لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس شورای اسلامی خبر داد. در سال گذشته بسیاری از نمایندگان مجلس تأکید کردند که برای اجرایی شدن طرح رتبه‌بندی معلمان از سال 98 و دیده شدن منابع لازم آن در بودجه در سال 98، این لایحه باید زودتر از بودجه به مجلس شورای اسلامی ارسال شود. این در حالی است که این لایحه همچنان در انتظار تصویب در هیأت دولت به سر می‌برد. 15 اردیبهشت 98 وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: درباره رتبه‌بندی باید بگویم که در شهریور ۹۷ پیشنهاد ما به دولت ارسال و آماده طرح در دولت شد. بهمن ماه به دولت آمد اما در آن زمان مباحث بودجه‌ای لایحه باید بازنگری می‌شد که مجالی برای طرح آن فراهم نشد. متأسفانه بعد از آن هم جریان سیل پیش آمد و دستور جلسات را تحت‌الشعاع قرار داد اما همچنان رتبه‌بندی در دستور کار دولت است.
  دیروز امیرعلی نعمت‌اللهی ، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش درباره تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان به «ایران» اعلام کرد: هنوز معلوم نیست که این لایحه چه زمانی در دولت تصویب می‌شود. ما همچنان پیگیر هستیم تا موضوع در هیأت دولت بررسی و تصویب شود. او همچنین درباره بودجه طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: بودجه از سوی دولت در نظر گرفته شده و در قانون هم آمده است و دیگر لازم نیست لایحه به مجلس برود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7061/14/511649/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر