جام هجدهم امشب روی دستان یکی از این کاپیتان‌ها بالا می‌رود

سیدجلال هت‌تریک می‌کند یا به کیانی پاس می‌دهد؟
حامد جیرودی
خبرنگار
جام هجدهم را کدام کاپیتان بالای سر می‌برد؟ امشب سیدجلال حسینی خوشبختی را روی سکوی قهرمانی فریاد می‌زند یا مهدی کیانی همتای او در سپاهان؟ پاسخ این سؤالات تنها زمانی مشخص می‌شود که آخرین سوت به صدا درآید. سید جلال حسینی یا مهدی کیانی؟ امشب یکی از اینها آغازگر جشن در اردوی قرمزها یا زردها خواهد بود. بازیکنانی که هر دو از چهره‌های مطرح فوتبال ایران و بازیکنان تأثیرگذار تیم‌های خود به شمار می‌روند. با این حال، اگر بخواهیم نگاهی به افتخارات حسینی و کیانی داشته باشیم، باید گفت که افتخارات سیدجلال قابل قیاس با کیانی نیست. کاپیتان 37 ساله سرخ‌ها که اهل انزلی است، اولین جام قهرمانی خود را در لیگ ششم به همراه سایپا به دست آورد. او پس از آن، 3 بار متوالی در لیگ‌های نهم، دهم و یازدهم به همراه سپاهان قهرمان لیگ شد و این مهم را در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم با پرسپولیس تجربه کرد و حالا به دنبال یک هت‌تریک دیگر در کسب قهرمانی‌های متوالی است که در صورت تحقق، هفتمین جام او در لیگ محسوب می‌شود. ضمن اینکه سیدجلال 2 قهرمانی در سوپرجام را هم با پرسپولیس به دست آورده است.
در سمت مقابل، کاپیتان نهاوندی سپاهان که 33 سال دارد، بازیکنی است که اولین فصل حضور خود در جمع زردپوشان اصفهانی را تجربه می‌کند. کیانی که پیش از این پیراهن تراکتورسازی را بر تن داشت، یکی از ۳ بازیکن تاریخ این باشگاه تبریزی است که به همراه علیرضا پژمان و ناصر ساعی سابقه بیش از 10 سال عضویت در تیم را داشته‌اند. او در این مدت تنها یک قهرمانی در جام حذفی ۹۳–۱۳۹۲ به همراه تراکتورسازی به دست آورد و حالا امیدوار به کسب قهرمانی نوبرانه با سپاهان در لیگ است. درخصوص بازی‌های ملی هم شرایط متفاوت است. سیدجلال مدافعی است که از سال 2007 تا 2018 در 116 بازی ملی برای ایران به میدان رفت و حضور در جام جهانی 2014 برزیل را هم تجربه کرد اما برای کیانی این اتفاق در سطح ملی به دلیل ترافیک زیاد بازیکنان مطرح در پست ‌هافبک دفاعی مانند جواد نکونام و آندرانیک تیموریان نیفتاد و کیانی فقط در زمان افشین قطبی در اردوی پیش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ به تیم ملی دعوت شد اما برای دور نهایی مسابقات انتخاب نشد تا سابقه ملی نداشته باشد.
نکته جالبی که درخصوص کاپیتانی این دو بازیکن در پرسپولیس و سپاهان وجود دارد این است که هر دو در اولین فصل بازی در این دو تیم، صاحب بازوبند کاپیتانی شدند. سیدجلال در اولین بازی‌اش برای سرخپوشان در لیگ دوازدهم مقابل صنعت نفت آبادان در حالی که بازیکنان قدیمی پرسپولیس مانند علی کریمی روی نیمکت نشسته بودند، بازوبند کاپیتانی را به بازو بست. کیانی هم در ابتدای لیگ جاری در حالی به سپاهان پیوست که رسول نویدکیا بازیکن باسابقه سپاهان به دلیل پارگی رباط بازی نمی‌کرد و قلعه‌نویی هم در حضور بازیکن قدیمی‌تر چون حسین پاپی بازوبند را به کیانی سپرد. حالا باید دید که سیدجلال در راه کسب جام با پرسپولیس هت تریک می‌کند یا جام را به کیانی پاس می‌دهد؟

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7061/15/511655/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر