اخــبار
انتقاد نماینده مشهد از وزیر ارتباطات

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: وزیر ارتباطات جوان ما می‌خواهد رئیس جمهوری شود خب بیاید بشود، اما باید به وظیفه خود عمل کند. در شهر مشهد مردم نمی‌توانند تماس تلفنی بگیرند. به‌ گزارش ایسنا، نصرالله پژمانفر ضمن انتقاد از وزارتخانه ارتباطات گفت: وزیر ارتباطات ما وزیر جوانی است. آرزو بر جوانان عیب نیست. ایشان می‌خواهند رئیس جمهوری شوند خب بیایند بشوند ما که بخیل نیستیم. اما باید کار خود را انجام دهند. در شهر مشهد مردم با موبایل نمی‌توانند تماس بگیرند.
نماینده مشهد در ادامه افزود: ایشان در صفحات مجازی خود عکس می‌گیرد و فیلم می‌گذارد به‌جای این کار باید به وظیفه خودشان بپردازند. در ابتدایی‌ترین وظایف وزارتخانه ارتباطات کوتاهی می‌شود. بنده سؤال کردم تذکر کتبی و شفاهی هم داده‌ام. چه کسی باید این موضوع را پیگیری کند؟ نه در بیابان و در جاده بلکه در خیابان‌های شهر مشهد موبایل مردم کار نمی‌کند.

جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران برگزار می‌شود

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از برگزاری دوره جدید بزرگ‌ترین مسابقات بازی‌های ویدئویی ایران با تغییرات و بهبودهای گسترده خبر داد و گفت: با توجه به استقبال خوبی که طی سال‌های گذشته از این رویداد شد، بنا داریم دوره جدید این مسابقات را گسترده‌تر و در سطح کیفی بهتری برگزار کنیم.
به‌گزارش «ایران»، صادق پژمان از تغییر اسم و برند رویداد مسابقات بازی‌های ویدئویی خبر داد و بیان کرد: طی چهار سال گذشته این رویداد تحت عنوان «لیگ بازی‌های رایانه‌ای» برگزار شده است، اما با توجه به اینکه این مسابقات قرار نیست در پروسه و فرمت برگزاری لیگ باشد، نام مسابقات به «جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران» (Iran Games Cup) تغییر داده شده است.
 مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران» با مشارکت حداکثری سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار خواهد شد. ثبت‌نام این مسابقات طبق زمان‌بندی تعیین شده از هفته نخست تیر ماه آغاز می‌شود.

دفاع مقام ارشد کاخ سفید از هواوی

گزارش جدیدی از وال استریت ژورنال، حکایت از آن دارد که رولز ووث، مدیر اجرایی دفتر مدیریت و بودجه دولت دونالد ترامپ، در نامه‌ای از معاون رئیس جمهوری ایالات متحده؛ مایک پنس و چندین عضو دیگر کنگره درخواست کرده در نگرش خود نسبت به هواوی تجدیدنظر کنند.
به‌ گزارش انتخاب، پس از ماه‌ها درگیری تجاری بین چین و ایالات متحده و اعمال محدودیت‌های تجاری و کسب و کار علیه غول فناوری چین، به‌نظر می‌رسد دریچه امیدی برای این شرکت باز شده است چرا که مقام ارشد اجرایی کاخ سفید به فکر اصلاح شرایط است.ووث از احزاب مختلف درخواست کرده که قانون محدودیت برای هواوی یا تجارت با چین را حداقل برای دو سال به تأخیر بیندازند. در همین حال، جان سوفولک، رئیس امنیت اینترنت سایبری هواوی نیز اعلام کرد؛ «ما در مقابل جهان تنها هستیم، اما ترجیح می‌دهیم که به راه خود ادامه دهیم، زیرا این روند ما را قادر می‌سازد محصولات خود را بهبود بخشیم. تا به امروز، ایالات متحده هنوز هیچ نوع شواهدی دال بر اینکه هواوی تهدید بالقوه‌ای برای امنیت ملی این کشور است، ارائه نکرده است، حتی پس از اینکه هواوی به طور علنی از دولت ایالات متحده برای اعمال غیرقانونی علیه هواوی شکایت کرد باز هم خبری از مدارک نبود. رئیس جمهوری ایالات متحده گفته امیدوار است محدودیت‌ها علیه هواوی را لغو کند، چرا که هواوی بسیار خطرناک است، خب، خطر هواوی دقیقاً کجاست؟»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7080/11/513538/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر