اخبـــارپلیس تهران: «حیات شبانه» نداریم

فرمانده انتظامی پایتخت در واکنش به صحبت‌های زهرا‌ نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران که گفته پلیس موافق اجرای طرح حیات شبانه است، گفت: از طریق معاونت نظارت بر اماکن عمومی به همه صنوف اعلام کرده‌ایم که زیست شبانه نداریم و صرفاً صنوف تا یک بامداد مجاز به فعالیت هستند.
به گزارش «ایران»، سردار رحیمی با بیان اینکه صنوف تنها در ماه مبارک رمضان اجازه فعالیت تا سحر را داشته‌‌اند و پس از پایان ماه رمضان این امر منتفی است از ساعت فعالیت صنوف تا ساعت یک بامداد خبر داد و گفت: در صورت مشاهده عدم رعایت این موضوع با صنوف متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

طرح زیست شبانه با همکاری پلیس و مراکز امنیتی اجرایی می‌شود
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در واکنش به این خبر گفت: ایرادات انتظامی و امنیتی «طرح زیست شبانه» با هماهنگی نیروی انتظامی برطرف خواهد شد. حسن خلیل آبادی به ایلنا گفت: طرح زیست شبانه اکنون در فرمانداری تهران قرار دارد و در حال بررسی است. وی با اشاره به اینکه مراکز انتظامی و امنیتی ایراداتی به این طرح وارد می‌دانند، تصریح کرد: مخالفت اساسی از سوی نیروی انتظامی وجود ندارد، گرچه به این طرح ایراداتی به لحاظ انتظامی و امنیتی گرفته شده که باید با نیروی انتظامی هماهنگی داشته باشیم و آنها را حل کنیم. خلیل آبادی با بیان این نکته که پیوست‌های امنیتی و انتظامی طرح باید از سوی نیروی انتظامی تدوین شود، گفت: شورا نیز باید کمک کند تا این پیوست‌ها به تصویب برسد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز درگذشت

محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور که مدتی در بستر بیماری بود درگذشت. به گزارش «ایران»، محمدرضا حافظی خیر مدرسه‌سازی بود که در شهر بروجرد استان لرستان متولد شد. وی 87 سال داشت و همچنان در فعالیت‌های خیریه پیش قدم بود. حافظی در خانواده‌ای متمول و در عین حال خیر و فرهنگ دوست پرورش یافت. او درباره علاقه‌اش به مدرسه‌سازی گفته بود: دلیل مدرسه‌سازی، مرگ پسرم بود که زندگی مرا اداره می‌کرد اما در حادثه تصادفی به همراه همسرش از دنیا رفت. فوت پسرم باعث تنبیهی در زندگی من شد، من حمایت‌های مالی از او می‌کردم و تصورم این بود که او پول‌ها را در مسیر نادرست هزینه می‌کند اما بعد از فوتش دیدم در جوانی کار خیر انجام داده، به نیازمندان کمک می‌کرده است. او بود که به من یاد داد عبادت به جز خدمت خلق نیست و من هیچگاه نمی‌توانم این خاطره را فراموش کنم.
حافظی درباره ساخت اولین مدرسه این چنین توضیح می‌دهد: «اولین کاری که کردم منزلم را در خیابان آفریقا فروختم و یک دبیرستان احداث کردم و آقای مظفر وزیر وقت آموزش و پرورش آن را افتتاح کرد. آقای مظفر آن زمان به بنده گفت «مشیت الهی تعلق گرفت که تو با مرگ فرزندت این کار خیر بزرگ را انجام دهی و اگر یک فرزند از دست دادی امروز 1200 فرزند به دست آوردی» و در این زمان احساس کردم بهشت موعود را می‌بینم. بعد بررسی کردم و متوجه شدم مدارس کشور همه چهارنوبته هستند و در آن زمان 28 استان در کشور وجود داشت و نمایندگان خیراندیشان هر استان را شناسایی کرده و در جوار حرم امام رضا(ع) گرد هم آمدیم و هسته مرکزی این حرکت بزرگ را در آنجا پایه‌گذاری کردیم و باور نداشتم این حرکت با چنین رشدی مواجه باشد.»

اشتغال بازنشستگان در بنیاد شهید تکذیب شد

در پی تذکر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اشتغال ۲۷ بازنشسته در بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی از سوی اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شد. به گزارش ایسنا، در این توضیح آمده است: همانگونه که پیش از این اعلام شده به محض ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بنیاد شهید و امور ایثار گران از جمله نخستین دستگاه‌هایی بود که آن را قبل از موعد قانونی اجرایی کرد و علاوه بر آن، این قانون در تمامی سازمان‌های وابسته بنیاد نیز اجرا شده است و اکنون افرادی بر خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان در بنیاد و سازمان‌های وابسته مشغول خدمت نیستند و به نظر می‌رسد اطلاعات ارائه شده به نماینده مجلس مقرون به صحت نیست ضمن اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره آماده پاسخگویی به مراجع نظارتی و مسئول در مورد اجرای این قانون است و در صورت ارسال مستنداتی در این زمینه موارد بررسی و مورد پیگیری دقیق قرار خواهد گرفت.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7080/14/513600/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر