شرایط مشابه پرسپولیس و استقلال؛ برانکو باز می گردد؟ استراماچونی می آید؟

آبی ها معطل، سرخ ها منتظر
این روزها استقلال و پرسپولیس دو باشگاه پرطرفدار پایتخت در وضعیتی تقریباً مشابه قرار دارند؛ آبی‌ها معطل هستند و سرخ‌ها در انتظار. پای دو سرمربی در میان است که یکی باید در تهران حضور یابد و دیگری موافقت قطعی خود را برای ادامه همکاری اعلام کند. در واقع وضعیت بازگشت برانکو ایوانکوویچ و آمدن آندره‌آ استراماچونی به ایران در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد. سه شنبه خبر رسید سرخ‌ها موفق به تهیه پول برانکو شده‌اند اما انتشار مصاحبه‌ای از این مربی در سایت «اسپورت‌ نت» کرواسی، وضعیت را برای پرسپولیسی‌ها نگران کننده کرد. در بخشی از این مصاحبه به نقل از برانکو آمده بود: «یقین دارم که باشگاه پرسپولیس تمامی بدهی من را پرداخت خواهد کرد، گرچه من ایران را در تابستان امسال ترک خواهم کرد. من یک مربی هستم و پیشنهادهایی از دیگر نقاط جهان دارم.»
این مصاحبه بازتاب زیادی داشت اما مسئولان باشگاه پرسپولیس تأکید کردند که پول برانکو فراهم شده و مشکلی از بابت ماندن او در این تیم وجود ندارد. سه‌شنبه شب مصاحبه کوتاهی از برانکو منتشر شد و او برخی جملات مصاحبه جنجالی را اصلاح کرد: «همه صحبت‌های من درست منتشر شده اما یک جمله با صحبت‌های من فرق می‌کند. من گفتم که با وجود اینکه مطالبات من توسط قرارداد تضمین شده و قرارداد دارم اما وضعیتم برای همکاری با پرسپولیس در ابهام قرار دارد و نگفتم که با گرفتن مطالباتم از پرسپولیس جدا می‌شوم.» ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم دیروز به این اتفاقات واکنش نشان داد: «شخصاً با آقای برانکو صحبت کردم و گفت به آن شکل صحبت نکرده بود، هواداران مراقب حاشیه‌سازی‌ها باشند.»
با وجود اینکه به نظر می‌رسد تا حدودی نگرانی هواداران پرسپولیس برطرف شده باشد ولی هنوز دقیقاً مشخص نیست که برانکو در این تیم می‌ماند یا به پیشنهادهای دیگر خود پاسخ مثبت می‌دهد. در استقلال هم وضعیت نیمکت این تیم در فصل آینده مشخص نیست. با اینکه مذاکرات استقلال و استراماچونی هفته‌هاست ادامه دارد و مدیران این باشگاه در چند مقطع از حضور این مربی ایتالیایی «در چند روز آینده» به ایران خبر دادند ولی حالا این موضوع ابعاد جدیدی به خود گرفته است.
دیروز در صفحه اینستاگرام منتسب به استراماچونی، متنی منتشر شد و این طور برداشت شد که او آغاز ماجراجویی‌اش در ایران را رسماً اعلام کرده است.  در این پست آمده: «مأموریت جدید، همه با هم. برای درک یک رؤیا. از هواداران بزرگ استقلال تشکر می‌کنم. ممنونم.» ساعاتی بعد مشخص شد که این صفحه اینستاگرام متعلق به سرمربی سابق اینتر نیست و او فعالیتی در این شبکه اجتماعی ندارد. با تمام این اوصاف، اسماعیل خلیل‌زاده عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال در گفت‌وگو با رادیو ورزش اعلام کرد که این مربی، شنبه هفته آینده به ایران می‌آید. خلیل‌زاده همچنین گفت رقم قرارداد استراماچونی و دستیارانش 700 هزار دلار خواهد بود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7081/15/513723/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر