شمخانی در آستانه سفر به روسیه اعلام کرد

کشف و نابودی یک شبکه جاسوسی سایبری امریکا


دبیر شورای عالی امنیت ملی از کشف و نابودی یکی از پیچیده‌ترین شبکه‌های سایبری سازمان سیا که در حوزه جاسوسی سایبری به کار گرفته می‌شد، از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران خبر داد.
به گزارش «ایران»، علی شمخانی که امروز برای حضور و سخنرانی در دهمین اجلاس بین‌المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورهای جهان عازم روسیه است، در آستانه این سفر و در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما درباره رویکرد ایران در قبال اظهارات اخیر جان بولتون و اعتراف وی به انجام عملیات سایبری از سوی امریکا علیه کشورهای دیگر بویژه روسیه گفت: حمله سایبری علیه کشورها روی دیگر حمله نظامی است که امریکا به صورت غیرقانونی و برخلاف موازین حقوقی و حتی ادبیات و سیاست‌های امنیتی خود، به آن مبادرت می‌کند و طبیعتاً باید پاسخگوی این اقدام خود در مجامع بین‌المللی باشد.
وی افزود: در نهمین اجلاس بین‌المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورهای جهان که سال گذشته در روسیه برگزار شد یکی از اصلی‌ترین موضوعات مورد بحث تهدیدات سایبری و کارکرد آن در توسعه تروریسم و همچنین نحوه همکاری و مشارکت کشورها برای مقابله با آن بود، طبیعتاً اظهارات اخیر بولتون که به نوعی اذعان به تروریسم دولتی است در دهمین اجلاس که امروز  برگزار می‌گردد، بازتاب خواهد داشت. شمخانی افزود: نکته‌ای که جا دارد در این بخش به آن اشاره کنم، فاصله معنی‌دار میان توان ادعایی و قابلیت‌های واقعی امریکا در حوزه‌های سایبری، نظامی و امنیتی است. امریکایی‌ها علاقه‌مند هستند با هدف ارعاب و لطمه زدن به اراده کشورها برای مقاومت در برابر خوی تجاوزگری این کشور، منطق تخیلی فیلم‌های‌ هالیوودی را به عنوان واقعیت به افکار عمومی
 منتقل کنند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه از کشف و نابودی یکی از پیچیده‌ترین شبکه‌های سایبری سازمان سیا که در حوزه جاسوسی سایبری به کار گرفته می‌شد از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران خبر داد و افزود: بخش مهمی از ظرفیت‌های عملیاتی سیا در کشورهای هدف امریکا با کشف این شبکه از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران کاملاً نابود شد.
شمخانی گفت: با توجه به همکاری جاری میان ایران و بسیاری از کشورهای جهان در قالب ایجاد «شبکه ضد جاسوسی بین‌المللی» علیه امریکا، ما اطلاعات شبکه کشف شده را که در چند کشور دیگر نیز فعال بود در اختیار شرکایمان قرار دادیم که منجر به شناسایی و فروپاشی شبکه افسران اطلاعاتی سیا و دستگیری تعدادی از جاسوسان و مجازات آنها در کشورهای مختلف شد. وی اظهار داشت: امریکایی‌ها با اعتراف به پیروزی ایران، این اقدام ایران را «شکست مفتضحانه اطلاعاتی» نامگذاری کردند. مستندات این پروژه نیز تماماً موجود است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: مستندات قابل انتشار این عملیات گسترده و کم سابقه بزودی در اختیار رسانه‌های گروهی قرار می‌گیرد.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7085/1/514144/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر