اخــبارامسال 3 ماهواره در مدار قرار می گیرد

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه امسال سه ماهواره ناهید ۱، ظفر و پارس ۱ در مدار قرار می‌گیرند گفت: تا سال ۱۴۰۴ ماهواره سنجشی با قدرت تفکیک تصاویر یک متر می‌سازیم.
‎ به‌گزارش «ایران»، مرتضی براری با بیان اینکه رویکرد سازمان فضایی، صنعتی‌سازی فناوری فضایی است گفت: برای اینکه فناوری‌های فضایی صنعتی‌سازی شود، تلاشمان این است که از ظرفیت بخش خصوصی در کل زنجیره صنعت فضایی استفاده کنیم. به همین خاطر برای شناسایی پیمانکار جهت طراحی، ساخت و تحویل در مدار ماهواره‌های سنجش‌ از دور اپتیکی و راداری، فراخوان مناقصه اعلام کرده‌ایم. ‎وی افزود: تاکنون اکثر ماهواره‌های ما در مراکز تحقیقاتی و مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه‌ها طراحی و ساخته می‌شد اما براساس رویکرد جدید، برنامه داریم که دانشگاه‌ها در توسعه فناوری فضایی ادامه فعالیت داشته باشند و ساخت ماهواره را به بخش خصوصی واگذار کنیم. ‎وی گفت: یکی از اولویت‌های ما در دولت دوازدهم بسترسازی برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به این حوزه بوده و بر همین اساس، پروانه فعالیت اپراتورهای ماهواره‌ای را تصویب کردیم که تاکنون چندین شرکت بزرگ، درخواست دریافت این پروانه را ارائه کرده‌اند. همچنین پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌های سنجشی نیز تکمیل‌ شده است که در حال طی فرآیند تصویب است.

از مهرماه‎ قبض کاغذی تلفن ثابت دیگر توزیع نمی شود

قبوض کاغذی کارکرد تلفن ثابت در مخابرات استان تهران از مهر امسال (سیکل سوم) حذف می‌شود.
به‌گزارش «ایران»، مخابرات منطقه تهران اعلام کرد که در راستای تحقق فرآیند دولت الکترونیک، حفظ محیط زیست، صرفه‌جویی و ساده‌سازی ارائه خدمات به مشتریان در کمترین زمان، قبوض کارکرد تلفن ثابت سیکل سوم مشتریان مخابرات استان تهران از مهر ماه سال‌جاری چاپ و توزیع نمی‌شود.
بر همین اساس مشتریان مخابرات منطقه تهران از این پس برای اطلاع از مبلغ صورتحساب پایان دوره و به روز تلفن خود می‌توانند با شماره (۲۰۰۰) تماس بگیرند و از همان طریق نیز بدهی خود را پرداخت کنند. همچنین مشتریان به‌منظور آگاهی از کارکرد تلفن ثابت و پرداخت صورتحساب می‌توانند از طریق کد دستوری #۲۰۲۰* (از طریق تلفن همراه) و سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir نیز اقدام کنند.

ترامپ به دنبال بلوکه کردن مخالفان در توئیتر

دونالد ترامپ در توئیتر مخالفان زیادی دارد، ولی طبق حکم دادگاه قادر به بلوکه کردن آنها نیست. از همین رو در تلاش است تا به هر نحو ممکن این قانون را دور بزند.
به‌گزارش مهر، منازعه قضایی بر سر این موضوع سرانجام منجر به صدور حکمی قطعی در دادگاه تجدیدنظر شد که بر اساس آن رئیس جمهوری امریکا نمی‌تواند منتقدانش را در توئیتر بلوکه کند. وزارت دادگستری امریکا بر اساس درخواست ترامپ، درخواستی برای دادگاه رسیدگی‌کننده به این پرونده در نیویورک ارسال کرده و خواستار رسیدگی مجدد به این موضوع شده بود. استدلال این وزارتخانه آن است که سه قاضی صادر‌کننده این حکم تصمیم خود را بر اساس اطلاعاتی اشتباه گرفته‌اند. در مقابل، این سه قاضی نظر دیگری داشته و می‌گویند ترامپ به‌طور مرتب از حساب کاربری خود در توئیتر برای صدور دستورات حکومتی استفاده می‌کند که این کار نادرست است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7141/11/519969/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر