دیگه چه خبر


آدریان دریا محموله خود را تخلیه کرد

   خبر اول اینکه، نفتکش آدریان دریا (گریس1)  در نهایت در سواحل مدیترانه پهلو گرفت و محموله خود را تخلیه کرد. به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه روز یکشنبه  با اعلام این خبر گفت: «ما پیش از این هم اعلام کرده بودیم که به هر طریقی نفت‌مان را خواهیم فروخت و اقدامات ایذایی تأثیری در برنامه‌های ما نخواهد داشت.» سیدعباس موسوی با تأکید بر اینکه اقدامات امریکا خلاف قوانین و مقررات بین‌الملل همچون مقررات حقوق دریاها و قوانین سازمان بین‌المللی دریانوردی(ایمو) است، تصریح کرد: «نفتکش آدریان دریا هم علیرغم اقدامات ایذایی در نهایت در سواحل مدیترانه پهلو گرفت و محموله خود را تخلیه کرد و برای آینده آن هم مالک آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.» او درباره آخرین وضعیت کشتی انگلیسی استنا ایمپرو هم گفت: «این کشتی هم اکنون مراحل آخر رسیدگی قضایی و حقوقی را طی می‌کند و امیدواریم در آینده نزدیک رفع توقیف شود.»

بازداشت شبنم نعمت‌زاده

  خبر دیگر اینکه،یک مقام آگاه با اشاره به بازداشت شبنم نعمت‌زاده، اظهار کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود که این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و وی روانه زندان شد. به گزارش ایلنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، این مقام آگاه انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع را به عنوان جزییات پرونده فرزند وزیر اسبق صنعت عنوان کرد و گفت: «این فرد به همراه آقای لشگری‌پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده است در مظان اتهام هستند که محاکمه آن‌ها صورت خواهد گرفت» همچنین بر اساس گفته قاضی مسعودی مقام، محاکمه شبنم نعمت زاده دوشنبه هفته آینده (۲۵ شهریورماه) برگزار خواهد شد. به گزارش تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر اسبق صنعت در واکنش به خبر بازداشت دخترش گفت:‌ «چند سالی است که ایشان به همراه فردی مجوز واردات دارو را ثبت کرده بود اما الان آن فرد به دلیل بدهی‌هایی که در طول یک سال گذشته به وجود آمده، فراری شده و ضرر و زیان شرکت متوجه او شده است.» وی افزود: «بیش از یک سال است که فروش این شرکت متوقف شده است اما شیطنت‌هایی صورت می‌گیرد و مسائل را سیاسی می‌کنند اما مسأله این است که ایشان بدهکار است و باید کار کنند تا بدهی‌شان را پرداخت کنند.»

ادعای ترامپ برای حل 24 ساعته مشکلات ایران و امریکا

  دست آخر اینکه، رئیس‌ جمهوری امریکا اعلام کرد که می‌تواند با همتای ایرانی خود دیدار کند و مشکلی با چنین دیداری ندارد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری امریکا این اظهارات را در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید مطرح کرد. او مدعی شد که می‌تواند با رئیس‌ جمهوری ایران دیدار کند و مشکلی در دیدار با روحانی ندارد. رئیس ‌جمهوری امریکا در حالی این اظهارات را مطرح کرده که همواره سیاست «فشار حداکثری» را در قبال ایران دنبال و اعمال کرده است. او پیش از این روز چهارشنبه گفته بود: هر چیزی ممکن است. آنها مایلند بتوانند مشکلات‌شان را حل کنند. ما می‌توانیم موضوع را در ۲۴ ساعت حل کنیم.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7153/3/521168/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر