اخبار
قائم مقام وزیر علوم:
قانون مقابله با تقلب علمی از اول مهر ابلاغ می‌شود

قائم مقام وزیر علوم گفت: شیوه نامه و دستورالعمل آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، از اول مهر ابلاغ می‌شود.
به‌گزارش مهر، عبدالرضا باقری با اشاره اهمیت آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی گفت: اهمیت اجرایی کردن قانون مقابله با تقلب علمی به اندازه‌ای زیاد است، که در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها که ۲۴ شهریور ماه سال‌جاری برگزار می‌شود یک پنل ویژه به این موضوع اختصاص داده شده است.
قائم مقام وزیر علوم افزود: در این پنل، درباره دستورالعمل و تبیین قانون مقابله با تقلب علمی بحث و بررسی خواهد شد.

حق بیمه و مزایای بازنشستگی با بیمه دانشجویی

قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی درباره چگونگی استفاده از بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی گفت: دانشجویان می‌توانند برای بیمه کردن خود به‌صورت کامل به شعب سازمان مراجعه کنند و از مزایای مختلفی چون مستمری در دوران بازنشستگی بهره‌مند شوند.
محمدحسن زدا به ایسنا گفت: امکانی فراهم شده تا دانشجویان نیز بتوانند خود را بیمه کنند. گاهی سؤالاتی پرسیده می‌شود مبنی بر اینکه اگر دانشجو دفترچه بیمه داشته و تحت تکفل والدین خود باشد دیگر نیازی به بیمه شدن ندارد؟ پاسخ این است که بهره‌مندی از دفترچه بیمه تحت تکفل پدر، فقط یک فرصت درمانی است و فرزندان در آینده حقوق بازنشستگی ندارند. وی با اشاره به اینکه سه مدل بیمه برای دانشجویان وجود دارد، گفت: مدل اول با حق بیمه ۱۲درصدی است و مزایای بازنشستگی دارد. مدل دوم حق بیمه ۱۴ درصدی است و شامل خدمات بازنشستگی و فوت می‌شود. مدل سوم نیز خدمات بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی را در برمی‌گیرد.
دانشجویان دانشگاه‌ها با ارائه کارت دانشجویی معتبر بر اساس درآمد مبنای پرداخت حق بیمه که از ۱‏‏‏/۱ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نخواهد بود، از تاریخ 31 شهریور سال گذشته مشمول مقررات مربوط به قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار داده شده‌اند و می‌توانند با بیمه‌پردازی تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.
بر اساس بخشنامه امور فنی بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی، چنانچه دانشجو صرفاً به تحصیل اشتغال داشته و تحت تکفل قانونی پدر یا مادر باشد، بهره‌مندی وی از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی به تبع والدین، همزمان با بیمه‌پردازی در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد (بیمه دانشجویی) با رعایت سایر شرایط مقرر امکان پذیر خواهد بود.

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر:
بیمه درمان اعتیاد بزودی اجرا می‌شود

سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سه هزار معتاد در کشور از پوشش بیمه‌ای درمان برخوردار می‌شوند.
به گزارش خبرآنلاین، سردارسعید منتظرالمهدی افزود: با پیگیری‌های مکرر ستاد مبارزه با موادمخدر و همکاری سازمان بیمه سلامت، بیمه درمان برای سه هزار معتاد در کشور از مهرماه سال‌جاری برقرار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در زمان درمان، حمایت‌های بیمه‎ای بسیار مهم است؛ گفت: یکی از برنامه‎های مهم ستاد مبارزه با موادمخدر فراهم کردن سازوکار بیمه برای معتادان است و سعی بر آن است تا این روند برای همه معتادان تحت پوشش بیمه تا سال آینده ادامه داشته باشد.  منتظرالمهدی تأکید کرد: بسیاری از معتادان از ادامه فرآیند درمانی خود به‌دلیل هزینه بالای درمان منصرف می‌شوند و این درحالی است که اگر این افراد حمایت شوند، دوباره به چرخه اعتیاد بازنخواهند گشت.نگاه ما بیشتر، حمایتی است تا گروه‌های در معرض خطر و آسیب را تحت پوشش و حمایت قرار دهیم.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7153/10/521174/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر