شهروند مجـــازی
#کارگران-هفت-تپه

احکام صادر شده برای کارگران هفت تپه خوزستان باعث اعتراض بسیاری از مردم و چهره‌ها شد که این اعتراض شان را با نوشتن در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از هشتگ کارگران هفت تپه اعلام کردند. سال‌های طولانی حبس مهم ترین مسأله‌ای بود که بسیاری از آنها به آن اشاره می‌کردند و می‌نوشتند که در مجموع بیشتر ازیک قرن حبس برای متهمان این پرونده در نظر گرفته شده است.
کاربران از کسانی مانند علیرضا محجوب رئیس خانه کارگر هم انتقاد می‌کردند که چرا به این احکام اعتراضی نمی‌کند و واکنشی نشان نمی‌دهد. تقاضای دادخواهی و رسیدگی مجدد به پرونده تا زمانی که حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه دستور تجدیدنظر در احکام صادر شده از سوی دادگاه انقلاب را صادر کرد و قرار منع تعقیب برای همه ۴۱ نفر دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان صادر شد ادامه داشت. پس از این دستور نوشتن درباره آن و بررسی و تحلیل این دستور مورد توجه قرار گرفت. نامه تشکر محمد شریعتمداری وزیر کار از رئیس قوه قضائیه هم از مسائلی بود که در نوشته‌ها و واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به این مسأله مورد توجه
قرار گرفت.
طرفداران حجت‌الاسلام رئیسی در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به دستوری که او برای تجدیدنظر در این پرونده صادر کرد آن را نشانه‌ای از تغییرات مثبت در رویه این قوه و توجه به خواست مردم می‌دانستند. البته در مقابل کسانی هم بودند که به نظرشان این دستور کافی نبود.
با همه این بحث‌ها دیروز و با اینکه چند روزی از صدور این حکم و دستور رئیس قوه قضائیه گذشته بود باز هم هشتگ کارگران هفت تپه مورد توجه کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی بود.‌

پایان یک خودسوزی

سحر خدایاری دختری که هفته پیش مقابل دادسرا خودسوزی کرد، با 90 درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شد. دوشنبه شب اعلام شد او درگذشته است.
خبری که با واکنش‌های زیادی از سوی مردم، چهره‌های سیاسی و ورزشی و سینمایی روبه رو شد.  
پروانه سلحشوری و بهروز نعمتی نمایندگان مردم تهران در مجلس، عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه در مجلس، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات، علی کریمی، فرهاد مجیدی، جواد نکونام، حسین ماهینی، محمود خوردبین، امیر قلعه نوعی، علی پروین، سیدجلال حسینی، علی فتح‌الله‌زاده، پژمان منتظری، جواد کاظمیان، پژمان جمشیدی، رسول صدرعاملی، حمید فرخ نژاد، هادی حجازی‌فر، محسن طنابنده، پولاد کیمیایی، کتایون ریاحی، رضا درمیشیان، امیر جعفری، امیر جدیدی، شیلا خداداد و رضا صادقی کسانی بودند که درباره این خبر نوشتند.
عمر مؤمنی کاریکاتوریست مشهور سایت گل نیز طرحی درباره سحر خدایاری کشید و در توئیترش منتشر کرد. ‌‌

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7153/12/521185/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر