# سحر_تبر


یگانه خدامی
خبرنگار

​​​​​​​اعلام خبر بازداشت یکی از به اصطلاح شاخ‌های اینستاگرام یکی از خبرهای داغ دیشب و امروز شبکه‌های اجتماعی بود. فاطمه مشهور به سحر تبر که با جراحی‌های متعدد زیبایی(و یا بهتر بگوییم نازیبایی!) و گریم به شهرت رسیده براساس اطلاعیه دادسرای ارشاد پس از ارسال پیام‌های پرشمار مردمی به سامانه این دادسرا بازداشت و اتهاماتش هنجارشکنی، ترویج خشونت، تحصیل مال از طریق نامشروع، توهین به مقدسات و  حجاب، گسترش اباحه گری و تشویق جوانان به فساد اعلام شده است. خیلی‌ها تصور می‌کنند چهره عجیب سحر تبر محصول جراحی‌های پی در پی است اما عکس‌هایی که از او منتشر شده نشان می‌دهد او بیشتر با گریم و فتوشاپ تلاش کرده خودش را شبیه شخصیت اصلی انیمیشن «عروس مردگان» کند. بازداشت او با این اتهامات باعث تعجب کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است. خیلی‌ها با هشتگ سحر تبر از این می‌نویسند که چرا چنین فردی باید دستگیر شود و چرا کسانی از او شکایت کرده‌اند؟ به نظر خیلی‌ها او اگر هم مشکلی داشته باشد، این مشکل روانی است و نیاز به روانشناس دارد‌. البته کسانی هم هستند که می‌گویند کسانی مثل سحر تبر امنیت فضای مجازی را برهم می‌زنند و دستگیری‌شان کار درستی است. یک نکته دیگر هم بین اظهارنظر کاربران مورد توجه قرار گرفته است، اینکه این افراد با لایک‌ها و کامنت‌ها و توجه‌های کاربران به این محبوبیت و شهرت می‌رسند: 
 «هرچی میخواید پشت سرش بگید اما من دلم برای اینجور آدم‌ها می‌سوزه.»
  «سحر تبر چهره معمولی داره عکساش حاصل مقداری گریم و مقدار زیادی فتوشاپه این‌طوری مطرح میشه فالوور جمع می‌کنه و تبلیغات می‌گیره هر جنجالی هم که بشه مطرح‌تر میشه و به سودشه»
 «من شکایت دارم! نه از دختر ۱۹ساله‌ای به اسم فاطمه که اسم خودشو سحر تبر گذاشته و تو اینستاگرام از خودش عکس‌های ترسناک منتشر می‌کنه! من از مردمی که عکس‌هاش رو لایک می‌زنن، شکایت دارم! از همه اون پزشک‌هایی که گناه همکاراشون در خیانت به بشریت رو توجیه می‌کنن، شکایت دارم!»
  «ممنون از قوه قضائیه به خاطر تلاش برای برقراری امنیت روانی فضای مجازی و به امید اینکه این دختر هرچه زودتر روانکاوی و مداوا بشه. دلم براش سوخت»
 «تقریباً تمام ایرانی‌ها اعتقاد دارن که اکثر سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرهایی مثل سحر تبر  و... ارزش دنبال کردن ندارن. این چند میلیون نفر آدمی هم که پیگیر مزخرفات اینا هستن، همشون منم.»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7174/2/523560/2
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر