استقبال فوق‌العاده بانوان از بازی ایران - کامبوج

آیا جایگاه‌های زنان بیشتر می‌شود؟


ایران راه خود برای حضور در جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین را از هنگ‌کنگ آغاز کرد. تیم ملی که مارک ویلموتس بلژیکی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می‌بیند، بعد از برتری مقابل هنگ‌کنگ در دومین بازی خود پنجشنبه 18مهر در ورزشگاه آزادی به مصاف کامبوج می‌رود. شاید این بازی از نظر فوتبالی حساسیت زیادی برای ایران نداشته باشد اما اتفاقی که در این بازی می‌افتد، بی سابقه است و این بازی را تبدیل به یکی از ماندگارترین بازی‌های تاریخ فوتبال ایران می‌کند. چرا که برای اولین بار بعد از انقلاب، بانوان این فرصت را پیدا کرده‌اند تا بلیت بازی را بخرند و به ورزشگاه بیایند. پیش از این در تک بازی‌های تیم ملی و فینال لیگ قهرمانان آسیا هم بانوان حضور در ورزشگاه آزادی را تجربه کرده بودند اما نکته مهم این بازی این است که برای اولین بار بانوان گزینش شده به ورزشگاه نمی‌آیند و این امکان فراهم شد که از چند روز قبل بلیت بخرند.
پس از فشارهای فیفا اعلام شد بانوان یک روز قبل از بازی ایران و کامبوج می‌توانند بلیت را تهیه کنند اما به یکباره در بامداد جمعه گذشته سایت بلیت فروشی برای این بازی باز شد و بانوانی که زود مطلع شدند، توانستند بلیت بخرند. در ابتدا تنها یک جایگاه (A6) برای زنان باز شد و آنهایی که توانستند بلیت بخرند، خوشحالی وصف ناشدنی خود را در فضای مجازی علنی کردند و هشتگ «با من به ورزشگاه بیا» را در واکنش به خرید بلیت استادیوم به راه انداختند. صبح جمعه بود که یک جایگاه دیگر باز شد و با رزرو خیلی سریع بلیت‌های جایگاه A7 به ترتیب جایگاه‌های A8 و A9 هم باز شد و در همان صبح جمعه برخی دیگر از بانوان توانستند بلیت بازی را به دست آورند. بانوان زیادی برای خرید بازی به سایت رفته بودند و روایت‌ها از کسانی که بلیت خریده‌اند، مختلف است. برخی اعتقاد دارند به سختی این امکان وجود داشت و برخی هم که نتوانسته بودند بلیت بخرند، می‌گفتند همه‌ صندلی‌ها به فروش نرفته و فقط برخی از صندلی‌های جایگاه بانوان را فروخته‌اند و برخی دیگر از صندلی‌ها از قبل رزرو بوده و امکان خرید آن‌ها وجود نداشته است.
در نهایت حدود 4 هزار بلیت 20 هزار تومانی به بانوان فروخته شده اما هنوز بانوان زیادی هستند که نتوانسته‌اند بلیت بازی را تهیه کنند و اعتقاد دارند سهم زنان در بازی با کامبوج باید بیشتر از این تعداد بلیت باشد. با توجه به جایگاه‌هایی که موجود است، به نظر می‌رسد اگر مسئولان برگزاری بازی تیم ملی بخواهند، با توجه به استقبال خوب بانوان و استقبال نه چندان خوب آقایان، می‌توانند جایگاه‌های  A10،A11 ،  A12 و A13 را هم به بانوان اختصاص دهند و همانند جایگاه A5 که فاصله‌ بین هواداران آقا و خانم در طبقه اول است، جایگاه A14 هم همین فاصله‌ را در طرف دیگر ورزشگاه ایجاد کند. باید دید مسئولان برگزاری بازی ایران و کامبوج در روزی که فیفا هم 3 نماینده برای بررسی حضور بانوان در ورزشگاه دارد، چه تصمیمی می‌گیرند و با توجه به شرایط موجود رضایت به حضور بیشتر بانوان در ورزشگاه می‌دهند یا نه. طبق تأکید فیفا، فروش بلیت به بانوان باید بر اساس میزان تقاضا باشد و به همین دلیل احتمال اینکه جایگاه‌های بیشتری به بانوان تعلق پیدا کند، وجود دارد.
گفتنی است سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت درباره اینکه آیا از پلیس زن در ورزشگاه آزادی استفاده خواهد شد، گفت: «در این دیدار با توجه به حضور بانوان قطعاً جمع زیادی از مأموران پلیس زن برای کنترل امنیتی و تأمین امنیت در ورزشگاه حضور خواهند داشت. با اطمینان می‌گویم که این دیدار نیز همچون دیگر دیدارها با آرامش و امنیت کامل برگزار خواهد شد.»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7174/3/523563/2
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر