نظارت بر الگوی سلامت نوزادان با فناوری


بیتا میرعظیمی
خبرنگار

شیشه شیر نوزادتان را با پوشش سلیکونی Bluesmart mia2 به دستگاهی هوشمند تبدیل کرده و از طریق وای فای وعده‌های غذایی و الگوی سلامت کودک دلبندتان را ردیابی کنید.
این فناوری به‌دلیل بافت نرم و سلیکونی با اکثر شیشه شیرها با مارک‌های متفاوت هماهنگ شده و فناورانه وضعیت غذایی نوزاد را پیگیری می‌کند. تنها کافی است والدین این پوشش فناورانه را بر شیشه شیر خود قرار داده و برای چند ثانیه آن را در سطحی صاف قرار دهند. به محض قرارگیری این سیستم بر سطوح صاف، اندازه‌گیری وزن بطری آغاز شده و دمای بهینه شیر ثبت می‌شود.
اطلاعات و داده‌های ثبت شده از سلامت تغذیه، دما و محتوای خوراکی ریخته شده در شیشه شیر از طریق وای فای یا بلوتوث به تلفن همراه والدین ارسال می‌شود. کاربران با نصب اپلیکیشن این فناوری می‌توانند از راه دور سلامت تغذیه‌ای نوزادان خود را ردیابی کرده و اطلاعات ثبت شده را با پزشک متخصص درمیان بگذارند.
این سیستم هوشمند مناسب حال والدین شاغل طراحی و ساخته شده است تا از راه دور سلامت تغذیه‌ای فرزندان خود را پیگیری کنند. با کمک این سیستم والدین می‌توانند نوزاد خود را بدون هیچ گونه نگرانی به مهدکودک سپرده و از راه دور بر میزان و دمای شیر ریخته شده در شیشه شیر نظارت کنند. سه چراغ کوچک با رنگ‌های آبی، سبز و قرمز در کنار این سیستم تعبیه شده است که میزان دمای شیر (سرد، ولرم و خیلی داغ) را نشان می‌دهند. به محض روشن شدن هر یک از رنگ‌ها، والدین متوجه دمای مطلوب شیر شده و با خیالی آسوده آن را به نوزاد خود ارائه می‌دهند. اپلیکیشن این فناوری بر اساس داده‌های ثبت شده، نموداری از وضعیت سلامت و رشد کودک را طراحی کرده و در اختیار والدین و پزشک متخصص قرار می‌دهد. والدین همچنین می‌توانند دستیار صوتی الکسا را با این پوشش هوشمند هماهنگ کرده و با فرامین صوتی از وضعیت سلامت نوزاد خود آگاه شوند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7174/6/523567/2
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر