# ورزشگاه- آزادی


یگانه خدامی
خبرنگار

​​​​​​​فردا بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج است و اولین حضور بدون محدودیت زنان در ورزشگاه آزادی. برای همین بحث بر سر این مسأله حسابی داغ شده است.  بخصوص پس از انتشار تصویری از کشیدن حفاظ و فنس اطراف جایگاه زنان برای جداسازی این جایگاه از جایگاه مردان و پس از اینکه امروز اعلام شد 2 پارکینگ زنانه هم در ورزشگاه در نظر گرفته شده است. از این دو پارکینگ هیچ تماشاگر مردی حق ورود به ورزشگاه ندارد.
این عکس و این خبر خیلی‌ها را عصبانی کرده است. زنانی که خودشان را برای ورود به ورزشگاه آماده می‌کنند از یک طرف و مردانی که به نظرشان این کار توهین به مردان است از طرف دیگر. حتی علی ضیا مجری تلویزیون در توئیترش نوشت: «به نظرم یهو دورتا دور شو پارچه بکشند، یه تلویزیون بزرگم بذارند وسطش، اینقدر حفاظ کشی کافی نیست.»
واکنش‌ها به اتفاقات این یکی دو روزه ورزشگاه آزادی را بخوانید:
 «الآن که پارکینگ‌های ورزشگاه را تفکیک جنسیتی کرده‌اند ما باید چکار کنیم؟ واقعاً به ذهن شان نرسیده که بعضی اعضای این گونه عجیب به‌نام «زن» که قرار است وارد ورزشگاه شود با بعضی انسان‌ها (مردان) ازدواج می‌کنند و چیزی عجیب به‌نام «خانواده» تشکیل می‌دهند و با هم به ورزشگاه می آیند؟»
 «حتی ممکنه جایگاه بانوان رو ببرن ورزشگاه شیرودی!»
  «اون زیرساخت‌ها که می‌گفتن برای ورود خانوما آماده کردن ایناست، نرده کشی هیچ، تور هم کشیدن. یعنی به همه چی شک دارن، این سیستم راه دادن خانوما به ورزشگاه هم توهین به خانوماس هم آقایون»
 «حتی برای زنان قراره اورژانس بانوان مستقر بشه در ورزشگاه آزادی. مگه وقتی با ۱۱۵ تماس می گیرم سؤال میشه بیمار زنه یا مرد که براش اورژانس زن بفرستیم یا مرد؟ »
 «سکوی خانم‌های تماشاگر در آزادی حفاظ کشی می‌شود! گذشته از توهینی که به مردان و زنان شده، سؤال اینجاست که چطور زمان میتینگ‌های انتخاباتی، هیچ مرزی بین زن و مرد در همین ورزشگاه وجود ندارد؟»
 «حالا اگه خانم‌ها قفس را شکستند و به مردان حمله کردند چی؟ بهتر نیست بهش برق وصل کنید و دو طرفش را مین‌گذاری کنید؟!»
 «ساخت قفس در آزادی!»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7177/2/523875/2
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر