شهردار تهران در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران:

در کاخ کامران میرزا برای بازدید شهروندان باز شود
شهردار تهران در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران با بیان این‌که کاخ کامران میرزا که در اختیار سفارت ایتالیاست یکی از قدیمی‌ترین بناها و جاذبه‌های پایتخت به شمار می‌رود، پیشنهاد داد: گاهی درهای این مکان برای برنامه‌های فرهنگی باز شود تا شهروندان از فضای آن لذت ببرند. به گزارش شهرداری تهران، پیروز حناچی خطاب به «جوزپه پرونه» گفت: البته این اقدام، غیرمعمول نیست چرا که در ایام نوروز، حتی بعضی ابنیه متعلق به نیروهای نظامی نیز در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ همچنین سفارت روسیه و سفارت انگلیس هم مکان‌های جالب‌ توجهی هستند. وی با طرح این پیشنهاد که برای نوروز امسال می‌توانیم فرصت بازدید عموم از مکان‌های تاریخی که در اختیار سفارتخانه‌ها قرار دارد را فراهم کنیم، تصریح کرد: نوروز بهشت تهران است و تهران واقعی را می‌توانید در نوروز ببینید؛ نه ترافیک آزاردهنده‌ای وجود دارد و نه آلودگی هوا. حناچی تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند زمینه تعاملات ما باشد، گردشگری است؛ موضوعی که می‌دانم ایتالیا سرمایه‌گذاری زیادی در آن کرده اما ما در این زمینه ضعف داریم، اگرچه از میراث فرهنگی و تاریخی فوق‌العاده‌ای برخورداریم.
وی با بیان این‌که در حوزه‌های دیگر نیز آمادگی همکاری داریم، گفت: موضوع پسماند در تهران بسیار مهم و جزو دغدغه‌های اصلی ما است؛ از سوی دیگر موضوع مصرف آب و بازچرخانی آن هم از موضوعات حیاتی است چرا که این امر در جوار کلانشهرها یک الزام به شمار می‌رود. شهردار تهران بیان کرد: پیش از این توافقنامه‌ای میان تهران و رم تنظیم و جزئیات درباره ظرفیت‌های همکاری دو شهر در آن قید شد که می‌توانیم آن توافقنامه را دوباره احیا کنیم.
حناچی همچنین با ابراز خوشحالی از دیدار سفیر ایتالیا در ایران گفت: امیدوارم دوره کاری شما سرشار از همکاری‌ها و تعاملات مشترک متروپلیس‌ها (کلانشهرها) از سوی دو طرف باشد چرا که رم و تهران مراکز تمدنی قدیم در دنیا هستند. وی ادامه داد: گنبد سلطانیه یا کاخ عالی‌قاپو از آثار متخصصین ایتالیایی در ایران است و ما از آن دوران خاطرات خوبی داریم. او افزود: در تهران مانند مابقی کلانشهرها دو مشکل بزرگ آلودگی و ترافیک داریم و ۴٠ درصد آلودگی هوا مربوط به خودروهای شخصی است؛ براین اساس، سه‌شنبه‌ها را به عنوان نمادی برای آغاز حرکتی مبتنی بر استفاده کمتر از خودروی شخصی انتخاب کرده و سه‌شنبه‌های هر هفته از حمل‌ونقل عمومی یا دوچرخه استفاده می‌کنیم.حناچی، آلودگی، ترافیک، حمل‌ونقل عمومی، تاب‌آوری و استفاده از انرژی‌های پاک را از موضوعات رایج بین شهرهای بزرگ دنیا دانست و ضمن تأکید بر علاقه‌مندی تهران به توسعه همکاری‌ها با ایتالیا در این حوزه‌ها گفت: شیوه مواجهه با توسعه شهر در شرایطی که خود را وادار به حفظ ارزش‌های شهرمان می‌کنیم، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.
وی تصریح کرد: هر چند تهران به‌معنای واقعی مرکز تمدن باستانی نبوده اما اسکلت‌های چندین هزار ساله در این شهر یافت شده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7189/10/525198/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر