دیگه چه خبر


شکایت دادستانی قم از ابراهیم فیاض

  خبر اول اینکه، معاون دادستان قم اعلام کرد که پرونده قضایی نسبت به اظهارات حاشیه‌ساز یک جامعه‌شناس، در دادستانی این استان تشکیل شد. به گزارش «ایران»، روابط عمومی دادستانی قم گزارش داد: علی اصغر سلطانی با اشاره به اظهارات حاشیه‌ساز یک جامعه‌شناس نسبت به شهر قم گفت: پیرو گزارشات و شکایات واصله پرونده قضایی برای این فرد تشکیل شده‌ است. این جامعه‌شناس اخیراً در گفت‌وگویی که در برخی سایت‌ها منتشر کردند، نسبت‌هایی را به قم داده ‌است. گفته ‌شده جمعی از مردم قم نیز در نامه‌ای به حجت‌الاسلام والمسلمین غریب دادستان این استان، خواستار پیگیری قضایی اظهارات این جامعه‌شناس به دلیل توهین، ‌افترا و نشر اکاذیب نسبت به قم شدند. جامعه‌شناس یادشده ابراهیم فیاض است که اخیراً در گفت‌وگویی با وب‌سایت «آزادی» در مخالفت با چندهمسری و تبلیغ آن درباره افزایش فحشا در سطح شهر قم گفته بود.

علم الهدی موافق پخش اعترافات تلویزیونی

  خبر دیگر اینکه، خطیب نماز جمعه مشهد با انتقاد از طرح تعدادی از نمایندگان مجلس برای منع پخش اعترافات متهمان از رسانه ملی، آن را طرحی ضد شفاف‌سازی خواند. به گزارش ایسنا، آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه امتیاز کشور ما در تمام کشورهای دنیا دو چیز است، تصریح کرد: اول اینکه مردم ما مردمی بیدار و در سایه رهنمودهای حجت امام زمان(ع) مردمی هشیار هستند. دوم اینکه تنها کشوری هستیم که امروز روی کره‌ زمین مردم برای خودشان تصمیم می‌گیرند، هیچ مملکتی در دنیا نیست که مردم آن مملکت برای خودشان تصمیم بگیرند، فقط ایران است. امام جمعه مشهد افزود: حتی در امریکا با این قدرت نیز مردم برای خودشان تصمیم نمی‎گیرند، بلکه لابی صهیونیستی تصمیم می‌گیرد، هستی ملت را زیر پای یهود صهیونیست اسرائیل می‌ریزند و همه را از بین می‌برند. 45 میلیون نفر در امریکا نان شب ندارند و به سختی زندگی می‌کنند و هستی و ثروتشان زیر پای صهیونسیت‌های اسرائیل است. آنچه باعث می‌شود این دو امتیاز بماند، شفاف‌سازی است.

دولت به فکر استقلال از صدا و سیما باشد

  دست آخر اینکه، سایت عصر ایران در یادداشتی، با اشاره به برنامه زنده وزیر ارتباطات در شبکه اینستاگرام و پاسخ‌های او به برخی شبهات و انتقادات نوشت: چندین هزار نفر هم در این «لایو» حضور پیدا کردند و به حرف‌های وزیر گوش دادند و نظرات خود را بیان کردند. لایو جهرمی، می‌تواند مقدمه مهمی برای استقلال دولت از تلویزیون باشد. در بخشی از این یادداشت آمده است: «صدا و سیما رسماً به عنوان رسانه رسمی مخالفان دولت روحانی فعالیت می‌کند. همه آنهایی که روحانی و دولتش را دوست ندارند، راحت در شبکه‌های مختلف علیه روحانی حرف می‌زنند. اخبار رسمی، حرف‌های رئیس جمهور در هیأت دولت را آن‌گونه که خود دوست دارند، پخش می‌کنند. وقتی صدا و سیما این گونه رفتار می‌کند، چه احتیاجی است که برای حرف زدن مستقیم با مردم از تلویزیون استفاده کرد؟ دولت اجازه بدهد تلویزیون کار خود را کند و اعضای دولت هم کار خود را انجام دهند.» نویسنده افزوده است: «گسترش اینترنت در ایران باعث شده است دیگر اخبار از انحصار صدا و سیما خارج شود و مردم براحتی در جریان اخبار دست اول و بدون اعمال نظر مدیران قرار گیرند. باید از این فرصت استفاده کرد و به مدیران تلویزیون نشان داد که راه‌های مختلفی برای رساندن نظرات مختلف به مردم وجود دارد.» عصر ایران به دیگر اعضای کابینه هم پیشنهاد داده تا از تجربه موفق آذری جهرمی در ارتباط‌گیری با مردم بهره ببرند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7198/3/526158/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر