وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت:

هنرمندان کم‌درآمد نباید مالیات پرداخت کنند


به‌گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت گفت: «بخش وسیعی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، کمتر از حقوق کارمندان درآمد دارند و حقوق‌های آنان به‌صورت منقطع است؛ چون گاهی کار می‌کنند و گاهی کار نمی‌کنند و مانند بسیاری از بخش‌های دیگر می‌توانند مشمول معافیت مالیاتی قرار گیرند.»
سیدعباس صالحی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره معافیت مالیاتی برخی هنرمندان اضافه کرد: در این زمینه دو بحث را باید به‌صورت متفاوت پیش ببریم. یکی بحث قانون مالیاتی است که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و اصلاح آن در فضای وزارت امور اقتصادی و دارایی است که بعداً مسیر خود را طی می‌کند و در مسیر بودجه تبصره‌ای آمده بود که می‌توانست برای جامعه وسیعی از اهالی فرهنگ و هنر خیلی خطرناک باشد.
طبق بودجه سال ۹۹، کارمندانی که کمتر از سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند، معاف از مالیات هستند. بخش وسیعی از اهالی فرهنگ و هنر در سال به‌طور متوسط و میانگین ۲ و نیم میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند.
در حالی که حقوق کارمندان به‌طور میانگین بالای سه میلیون تومان است. آنچه در بودجه آمده بود و به‌نظر می‌رسید قابل دفاع نیست این است که یک سره ۵۰درصد تمام این معافیت‌ها لغو شود.»
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: «چنین پیشنهادهایی باید در مسیر قانون اصلاح مالیاتی بحث شود و کارشناسی کاملی در آن صورت بگیرد.
بر همین اساس، گفت‌و‌گوهایی که در مقدمات لایحه و بعد در داخل دولت مطرح شد، دوستان متقاعد شدند که فعلاً جای این بحث در لایحه بودجه نیست.
اگــــر بخواهــد بحثــــــی صورت بگیرد در بحث قانون اصلاح مالیاتی است.»


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7227/6/529247/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر