اخــباروزیر ارتباطات خبر داد
دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌های دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات گفت: اخیراً یک حمله سازمان یافته ، که حمله بسیار بزرگی هم بود،‌ علیه زیرساخت‌های کشور انجام گرفت که توسط سپر امنیتی دفع شد.
به گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به سؤالی درخصوص حمله سایبری به زیرساخت‌های کشورمان، اظهار کرد: اخیراً با یک حمله بسیار سازمان یافته‌ و حکومتی علیه زیرساخت‌های دولت الکترونیک مواجه بودیم که توسط سپر امنیتی کشور شناسایی و دفع شده است. وی با بیان اینکه این حمله بسیار بزرگ بوده است، افزود: فعلاً نمی‌توانم جزئیاتی از این موضوع بگویم، اما ابعاد آن استخراج شده است و حتماً در رابطه با آن گزارشی داده می‌شود. وزیر ارتباطات گفت: فعلاً نمی‌توانم بگویم این حمله توسط چه کشوری انجام گرفته است. وزیر ارتباطات همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال قطع مجدد اینترنت و ایجاد اینترنت ملی گفت: چیزی به‌نام اینترنت ملی معنای خارجی ندارد. اینترنت یک شبکه جهانی است، داخلی و بین‌المللی ندارد. شبکه ملی اطلاعات با بحث اینترنت ملی تفاوت دارد. افرادی که از کلماتی مانند اینترنت ملی استفاده می‌کنند، هدفشان تخریب دستاوردهای جوانان ایرانی است. وی ادامه داد: امریکا تلاش داشت با خروج از برجام و عدم تعهد علیه ملت و دولت ایران و اعمال تحریم‌های جدید در زمینه دارو و فناوری‌ها و همچنین تروریست خواندن ملت ایران، برای شرکت‌های ایرانی نیز تعیین تکلیف کند. آذری جهرمی افزود: ما نباید دست روی دست بگذاریم تا امریکا برای ما تعیین تکلیف کند که چه شرکت ایرانی می‌تواند رشد کند و چه شرکت ایرانی نمی‌تواند رشد کند. وزیر ارتباطات تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات با توجه به بیانات رهبری به‌صورت جدی از سوی وزارت ارتباطات پیگیری می‌شود تا ما بتوانیم سهم خود را در دنیا بگیریم.

۱۲۰۰ شهر کشور زیر پوشش نسل ۳ و ۴ اینترنت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تلاش‌های صورت گرفته هم‌اکنون یک هزار و ۲۴۶ شهر کشور از پوشش اینترنت نسل سه و چهار برخوردار هستند.
به گزارش مهر، حسین فلاح بابیان اینکه دیگر اولویت وزارت ارتباطات ارتقای پوشش جاده‌های کشور تا پایان دولت دوازدهم است، ابراز کرد: تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۸ درصد راه‌های کشور تحت پوشش اینترنت خواهند بود. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) کشور ادامه داد: برای ارتقای خدمات در حوزه ارتباطات هم‌اکنون پوشش مخابراتی ۱۸هزار کیلومتر از جاده‌های کشور از طریق رومینگ تأمین‌شده و تنها 5 الی 6 هزار کیلومتر دیگر باقی مانده است. فلاح بابیان اینکه عمده مشکلات در پوشش اینترنت در بخش روستایی است و در بخش شهری و جاده‌ای کمتر مشکل‌داریم، تأکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده رفع مشکلات و تقویت پوشش مخابرات و ارتباطات مناطق روستایی در دستور کار قرار دارد. وی بابیان اینکه اپراتورها آمادگی رفع نقص و پوشش در شهرهای بزرگ دچار نقطه کور در پوشش مخابراتی را دارند، تأکید کرد: برخی مقاومت‌ها از سوی مردم دراین‌باره وجود دارد. معاون وزیر ارتباطات گفت: برخی مردم معتقد هستند که این دکل‌ها برایشان ضرر دارد که این البته فرهنگی اشتباه است که در بین مردم نهادینه‌شده و نمی‌گذارد که بعضاً اپراتورها در نقاط کور شهری دکل قرار دهند.فلاح بابیان اینکه نصب دکل‌ها می‌تواند نقاط کور شهری را برطرف کند، تأکید کرد: نصب دکل‌های مخابراتی و امواج آن بر اساس استاندارد و مطالعات علمی اجرا می‌شود و هیچ مدرک مستند اثبات شده مبنی بر ضرر وجود ندارد و باید فرهنگ اشتباه اصلاح شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7227/7/529252/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر