حمله سوزن ماهی به پسر اندونزیایینوجوان اندونزیایی که برای ماهیگیری به دریا رفته بود با حمله ناگهانی سوزن ماهی بشدت مجروح شد.
به‌ گزارش بی‌بی‌سی، محمد آیدول 16 ساله در این باره گفت: «می‌خواستم با همکلاسی‌ام ، ساردی آخر شب برای ماهیگیری به دریا بروم. اول ساردی با قایقش وارد آب شد و من با قایق دیگری به آب رفتم. پانصد متر از ساحل دور شده بودیم که ساردی چراغ قوه را روشن کرد اما ناگهان یک سوزن‌ماهی از آب بیرون پرید و به گردن من فرو رفت. ضربه ماهی به حدی قوی بود که وقتی خودش را به گردنم فرو کرد، از قایق به آب افتادم و تقلا کردم خودم را با شنا به ساحل برسانم.» محمد که پس از انتشار عکسی که در آن ماهی در گردنش دیده می‌شد مثل یک ستاره در سراسر جهان شهرت یافته، گفت: «ماهی در گردنم گیر کرده بود، تکان تکان می‌خورد و سعی می‌کرد مرا به درون آب بکشاند. من ماهی را با دست محکم گرفتم تا از بدتر شدن زخم‌ جلوگیری کنم».
پسرها به سختی موفق شدند شناکنان به ساحل برگردند، در حالی که نوک ماهی ۷۵ سانتیمتری درون گردن محمد بود و او ماهی را روی بازوان خود نگه داشته بود. پدر محمد، او را با عجله به بیمارستانی رساند که از روستای محل زندگی‌شان در بوتان جنوبی واقع در جنوب شرق جزیره سولاویزی یک ساعت و نیم فاصله داشت.پزشکان توانستند بدن ماهی را قطع کنند و فقط سر آن در بدن محمد باقی ماند. آنها نمی‌توانستند نوک ماهی را از گردن محمد دور کنند چرا که ابزار مناسبی در اختیار نداشتند. بنابراین پسر نوجوان به بیمارستانی در مرکز سولاویزی جنوبی رفت. کارکنان این بیمارستان از مشاهده آنچه می‌دیدند شگفت زده شدند. خالد صالح رئیس بیمارستان گفت، برای نخستین بار شاهد چنین حادثه‌ای بوده و پنج جراح متخصص یک ساعت با احتیاط مشغول درآوردن بقایای ماهی از گردن محمد بودند.پنج روز پس از این حادثه، محمد به خانه برگشت، هرچند دردی احساس نمی‌کند اما نمی‌تواند گردن خود را به طرف راست حرکت دهد اما می‌خندد و می‌گوید: «باید در آینده بیشتر مواظب باشم، سوزن‌ماهی‌ روشنایی را تحمل نمی‌کند، به همین خاطر از آب بیرون پرید و مرا زخمی کرد.»آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7265/12/534135/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر